Yaz başında güneş ve bulutlar

DunyaVatandasi

New memberYazın meteorolojik başlangıcı biraz karışıktır, ancak çoğunlukla ılıktır. İşte önümüzdeki günlerin özeti.


Almanya’da haziran başında hava açık: Yarın yani 1 Haziran’da Almanya’nın kuzeyine bir süre nemli ve serin hava akacak, güneyde ise yüksek basıncın etkisiyle yaz havası hakim olacak. Sadece Alplerde hava tabakalaşması kararsız hale gelir.


Perşembe gecesi kuru olacak. Bulutlar kuzeyde yayılıyor, Weserbergland’da yerel olarak sis oluşuyor. Sıcaklıklar güneybatıda 15 ila 10 dereceye kadar düşecek. Gökyüzünün açık ve az rüzgarlı olduğu yerlerde hava biraz daha serin olacak. Bazı Erzgebirge vadilerinde yer donu dahil 3 dereceye kadar soğuyabiliyor.


Kuzeyde meteorolojik yaz perşembe günü kısmen yoğun ve alçak bulutlarla başlıyor. Emsland’da bulutlar sadece tereddütlü bir şekilde dağılıyor, bunun dışında gün boyunca güneş oldukça iyi parlıyor. Güneyde güneş geniş bir şekilde parlar. Öğleden sonra, Alplerde büyük kümülüs bulutları oluşacak ve münferit sağanak ve gök gürültülü fırtınalar getirecek. Sıcaklıklar güneyde 24 ila 29 derece arasındayken, kuzey yarısında daha soğuktur. Doğu Frizya Adaları’nda, sert bir kuzeybatı rüzgarı ile 12 dereceden fazlasına ulaşılmaz.


Cumadan Pazara kadar güneş olacak ve çoğunlukla sadece gevşek bulutlar olacak. Öğleden sonra, özellikle Cumartesi günü Alplerde kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlar olabilir. Kuzeyde kıyılardan uzakta geceler serin olurken, güneybatıda öğleden sonra 28 dereceye varan sıcaklıklar yaza benzer.


Pazartesiden Çarşambaya hava durumu trendi sadece küçük değişiklikler gösteriyor.


Aşırı hava Avrupa’da yayılıyor: Batı ve Orta Avrupa’da yüksek basıncın etkisi altında, artan bir kuraklık ve orman yangını riski var. Güney Avrupa’da, Akdeniz alçakları uzun zamandır beklenen yağmurun yanı sıra yerel fırtınaları da beraberinde getiriyor.


Bu metin otomatik olarak oluşturulmuştur ve editoryal olarak kontrol edilmiştir. ipuçlarını memnuniyetle karşılıyoruz [email protected].
 
Üst