WhatsApp’tan üç adet hareketli emoji geliyor

AliDayı

New member
WhatsApp’tan üç adet hareketli emoji geliyor WABetaInfo, paylaştığı bir blog yazısında WhatsApp’ın üç yeni hareketli emoji üzerinde çalıştığını duyurdu. Anlık haberleşme platformunun uzun müddettir sırf bir adet hareketli ve büyük kırmızı kalp emojisi bulunuyor. Pekala, yeni hareketli WhatsApp emojiler nasıl olacak? Haberin bilgilerina daima bir arada göz atalım.

WhatsApp, hareketli ve büyük üç kalp emoji daha ekliyor

WABetaInfo, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir blog yazısında WhatsApp’ın 21 adet yeni emoji geliştirdiğini açıklamıştı. Bunlara ek bir de 8 tane hali hazırda bulunan 8 emojisinin de dizaynını baştan sona değiştiğini gözler önüne sermişti.


Anlık haberleşme uygulaması WhatsApp, yaptığı bu iki değişiklikle yetinmeyerek bir de üç büyük ve hareketli emoji de test ediyor. WhatsApp’ın şu anda yıllardir süregelen sadece bir adet büyük ve hareketli kırmızı kalp emojisi mevcut. WABetaInfo’ya nazaran WhatsApp test ettiği gri kalp, pembe kalp ve açık mavi kalp emojileri de hareketli ve büyük olarak sunacak.GIF ile benzerlik gösteren bu emojiler, şimdilik test kademesinde bulunuyor. Bunlar haricinde eklenecek başkaları ve tasarımı değişenler de daima birlikte kararlı sürüme gelecektir. Ancak testlerin ne vakit biteceği şimdilik aşikâr değil.

Yeni emojiler içinde en hayli dikkat çeken pembe kalp emojisi oldu. Zira birfazlaca pembe kalbe benzeyen farklı varyantlarda emoji var. Ancak klasik görünümlü bir pembe kalp emojisi yok. Bu durum toplumsal medya platformlarında ve WhatsApp kullanıcıları içinde devir dönem tartışma konusu oluyor.

WhatsApp ek olarak Topluluklar için maskeleme üzerinde de çalışmaya başladı. Bu sayede Topluluk üyelerini birbirini görmese de gelen bildiriye emoji ile reaksiyon verebilecek.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? bu türlü büyük ve hareketli olmasını istediğiniz öteki emoji çeşitleri var mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.
 
Üst