WhatsApp kümelerinden artık sükunet içinde ayrılabileceksiniz!

AliDayı

New member
WhatsApp kümelerinden artık sükunet içinde ayrılabileceksiniz! WhatsApp, sunduğu özelliklerle her vakit yeni tartışmalar yaratmayı başarıyor. Bilhassa gizlilik konusunda epey gündeme gelen uygulama artık bu mevzuda kullanıcılarına daha fazla özgürlük sunmaya başlıyor. Bu doğrultuda çalışmalarını yürüten Meta, WhatsApp kullanıcıları için yeni zımnilik özelliklerini duyurdu.

WhatsApp yeni kapalılık özelliklerini duyurdu

Gelen güncelleme ile bir arada WhatsApp artık daha fazla özgürlük sunmayı hedefliyor. WhatsApp bundan bu biçimde kullanıcılarına konuşma kümelerinden sessizce ayrılma imkanı sunuyor. Kullanıcılar bu biçimdelikle ‘zarif’ bir biçimde kümeden ayrılacak ve küme üyeleri bunu direkt olarak goremeyecek.

Şu anda, bir WhatsApp kümesinden ayrılındığında her üyenin bundan haberi oluyor. Bu cins durumlar, bilhassa küçük kümelerde pek güzel karşılanmıyor. Başka yandan daha büyük kümeler için de bu hareket fazlaca olağan olsa da rahatsız edici olarak karşılanabiliyor. Güncellemenin akabinde ise kullanıcılar gruplardan sessiz bir biçimde ayrılabilecek ve bu durum hakkında yalnızca yöneticilere bildirim gidecek.
WhatsApp kümelerinden sessiz bir biçimde ayrılma özelliğinin yanı sıra bundan bu biçimde kullanıcılar, çevrimiçi durumlarını kimlerin bakılırsabileceğini denetim edebilecek ve Bir Defa Görüntüleme iletilerinde ekran görüntülerini engelleyebilecekler.

bu biçimdece kullanıcılar artık çevrimiçi durumlarını makul şahıslara ya da herkese gizleyebilecek. bu biçimdece ‘son görülme’ özelliğinin akabinde artık çevrimiçi durumlar da gizlenerek WhatsApp kullanıcılarına daha fazla gizlilik sağlanmış oluyor.


Diğer yandan ‘Bir Sefer Görüntüle’ özelliği ile WhatsApp, Snapchat uygulamasına göz kırpmıştı. Artık ise bir daha Snapchat’te olduğu üzere bu iletiler için ekran imajlarının alınmasının önüne geçilecek. WhatsApp, bu özelliğin test edildiğini ve yakın vakitte kullanıcılara sunulacağını deklare etti.

WhatsApp sunduğu yeni saklılık özellikleri ile kullanıcılarına daha fazla özgür alan yarattığı inancında. Pekala siz en çok hangi kapalılık özelliğinin gelmesine sevindiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
 
Üst