Varyetenin sonuna talk show denir

JacksonduS

New member
Her çeşit eğlencede, her türlü eğlencede mutlaka görevli misafirle uzun uzun sohbet edilmelidir; bu, paradan ve çabadan tasarruf etmenizi sağlar, ancak şimdi krizde olan bir türü daha da öldürür. Politik olarak doğru olanı bile dahil edersek, bu sondur.
İle ilgili Stefano Bini Yayınlanan 28 Mart 2023
program lanetli bahar Loretta Goggi ile Rai1’de son bölümde %16’nın altına düştü, 100 ve bir tv Canale5’te son yayında Piero Chiambretti ile %13’e yakın bir endeks elde etti, yine Canale5’te Felicissima Sera – Her şey dahil Pio e Amedeo ile %20’ye yakın ancak izleyici açısından beklentilerin oldukça altında çıkış yaptı. maskeli şarkıcı Geçen Cumartesi Milly Carlucci ile Rai1’de 2 milyondan biraz fazla izleyiciye ulaştı. Bu bir eğlence krizi ve bu birçok faktörle bağlantılı ama her şeyden önce bir tanesi baskın: çeşitlilik içindeki konuşma.

Milly Carlucci’li şov için, hostesin çok iyi olmasına, hakemlerin üstte olmasına ve Rai’nin buna çok inanmasına rağmen, formatta bir yorgunluk ve mantıksızlık varsa, çünkü ilk üç şey oldukça farklı; bu “harika şovlar” gerçekten olmak ve halkın sevgisini kazanmak için tüm kimlik bilgilerine sahip olacaktı. Yarışma bahanesi artık geçerli değil, televizyonun bir sorunu var: buna talk show deniyor. Talk, her zamankinden daha canlı olan ve Rete4, La7 ve kısmen Rai3 ve Rai1 gibi ağların devam etmesini sağlayan bir tür; uyumsuzluk, çeşitlilikle, eğlenceyle karıştığı zamandır. Varyete şovunun içindeki konuşma, kaliteli bir ürünün çekiciliğini yitirmesine neden olur, izleyicinin ilginç bir temel fikir, hicivli monologlar, şarkılar, danslar, çok hızlı sohbet edeceği ve ardından onları iş başında şu veya bu şekilde görebileceği konuklar bekler. Hileli bir geçmişe atıfta bulunan pek çok gereksiz kelime, eğlenceyi öldürür ve reytinglerin düşmesine neden olur: Bunlar, içeriden öğrenenlerin, yöneticilerin ve TV meraklılarının gözünde nesnel verilerdir. Eğlence ve konuşma, ayrı olduklarında ve paradan ve çabadan tasarruf etmek için karıştırılmamaları gerektiğinde iyi çalışır, aksi takdirde televizyon izleyicisinin terk edilmesiyle sonuç olarak kötü bir gösteri yaratılır.

Öte yandan, politik olarak doğruculuk, üzerinde ciddi şekilde düşünülmesi gereken ayrı bir kötülüktür; Belirli bir siyasi partinin hüküm süren saygınlığı, milyonlarca İtalyan’ın zararına birkaç radikal şık ve kattodem için iyi olan tartışmacı bir düzleştirmeyle aptalca televizyon, radyo ve sosyal medyayı etkiledi. Amerika’da çok sevilen politik doğruculuk, burada her şeyden önce gazetelerde ve bloglarda, yönetmenlerin ve yöneticilerin okuyucuları ve izleyicileri herhangi bir mantığın ötesinde bir gerçeği yutmaları için kandırmaya çalıştıkları TV’de olduğu gibi öfkeleniyor. Umarız, özellikle Rai’de, Giorgia Meloni hızlı hareket eder çünkü siyasi doğruluk, sinir bozucu ve aptalca olduğu kadar ifade özgürlüğüne de zarar verir. 2000’lerin Berlusconi’sinden başka!

Diğer şeyler, bittiğine göre Barbara D’urso veya Federica Panicucci gibi bilgi-eğlence sistemidir. Öğleden Sonra Beş naber sabah beş baskın bir bilgi tabanından başlıyoruz ve ardından önceki gece olan televizyon olayları hakkında yorum yapıyoruz; burada izleyiciler kendilerini neyin beklediğini çok iyi biliyorlar, kesinlikle bir varyete programından Gigi Marzullo ile uzun röportajlar beklemiyorlar.
 
Üst