Twitter’ın yeni özelliğinin sis perdesi kalktı!

AliDayı

New member
Twitter’ın yeni özelliğinin sis perdesi kalktı! Twitter kullanıcıları tarafınca uzun bir müddetdir beklenen, hatta toplumsal medya üzerinde sıkça gündem olan Tweet düzenleme butonu nihayet geliyor. Bugün ise değişiklik yapılan paylaşımların nasıl görüneceği ortaya çıktı.

Tweet düzenleme geçmişini saatine kadar herkes bakılırsacek!

Twitter, toplumsal medya üzerinde kullanıcılarından gelen ağır talep daha sonrasında paylaşım yaptıktan daha sonra düzenlemelerine müsaade vereceği Tweet düzenleme butonu üzerinde çalıştığını duyurdu. Uzun vakittir kullanıcılar tarafınca istenen bu özellik yardımıyla artık harf kusuru yaptığınız yahut muhakkak bir kısmını düzenlemek istediğiniz Tweet’leri kaldırıp yine paylaşmanız gerekmeyecek.


Fakat bu durum bununla birlikte birtakım sıkıntılara da yol açabilir. Örneğin yapılan paylaşımlar düzenlendikten daha sonra, paylaşım sahibi söylemiş olduklerini inkar edebilir. Tam olarak bu durumun önüne geçmek için de Düzenleme Geçmişi ismi verilen bir özelliğin bulunacağı söylendi.Bu özelliğin bilgileri ise vakit içerisinde ortaya çıktı. birinci vakit içinderda paylaşılan Tweet’lerin çabucak alt kısmında bulunan saat ve tarih kısmının düzenleme daha sonrasında değişeceği söylendi. Çabucak yan tarafında ise “Düzenlendi” yahut “Tweet’in yeni bir sürümü var” formunda iki farklı ibarenin yer alacağı açıklandı.

Buna ek olarak paylaşılan Tweet içerisinde sadece metin düzenlemesi olmayacağını, bununla birlikte ekli medya da dahil mevcut her şeyin değiştirilebileceği söylendi. Yani yanlış bir görsel koyduğumuzda düzenle butonuna tıklayarak değişim yapabileceğiz.

Bugün ise ilgili özelliğin nasıl göründüğü ortaya çıktı. Bu paylaşımı ise biroldukca yeni özelliği çabucak hemen beta sürecindeyken keşfeden toplumsal medya analisti Jane Manchun Wong paylaştı. İşte o Tweet…

Embedded Tweets will show whether it’s been edited, or whether there’s a new version of the Tweet

When a site embeds a Tweet and it gets edited, the embed doesn’t just show the new version (replacing the old one). Instead, it shows an indicator there’s a new version pic.twitter.com/mAz5tOiyOl

— Jane Manchun Wong (@wongmjane) August 1, 2022Siz Twitter’ın yeni Tweet düzenleme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!
 
Üst