Türk-İş: Külliye’de bir hazırlık olduğunu söylüyorlar

uçanteneke

New member
Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, Taban Fiyat Tespit Komisyonu’nun bugün yapılan üçüncü toplantısı öncesinde, “Bugün netleşecek (rakam). Temel haber, çıkınca olacak. Hem patronun hem bakanların elini bakılırsalim. Elini görürsek biz de kendimiz, dağarcığımızda ne var ise dökeceğiz. Basın mensubu arkadaşlardan bana daima bir bildiri geliyor; Külliye’de bir hazırlık olduğunu söylüyorlar, inşallah öyledir. Bir an evvel bitsin, biz de işimize gücümüze bakalım” dedi.

2023 yılında geçerli olacak taban fiyatı belirleyecek olan Taban Fiyat Tespit Komitesi, üçüncü toplantısı için bugün Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’nda bir ortaya geldi. TÜRK- İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, toplantı öncesi şunları söylemiş oldu:

“Toplantıya girmeden bir pahalandırmak yapmak gerçek değil. Bugün netleşecek (rakam). Temel haber, çıkınca olacak. Hem patronun hem bakanların elini bakılırsalim. Elini görürsek biz de kendimiz, dağarcığımızda ne var ise dökeceğiz. Basın mensubu arkadaşlardan bana daima bir bildiri geliyor; Külliye’de bir hazırlık olduğunu söylüyorlar, inşallah öyledir. Bir an evvel bitsin, biz de işimize gücümüze bakalım. Beşerler umutla bekliyorlar, inşallah onların umutlarını boşa çıkartmayacak bir sayı üzerinde uzlaşırız, üçlü mutabakat formunda imzalarız; maksadımızı, dileğimiz, umudumuz bu istikamette.”
 
Üst