Tinder’da şok ayrılık: Düşük gelirin faturası kesildi!

AliDayı

New member
Tinder’da şok ayrılık: Düşük gelirin faturası kesildi! Dünyanın en tanınan arkadaşlık platformlarından birisi olan Tinder, son devirde Google ile içinde yaşanan tansiyon ile isminden kelam ettirdi. Şirket, bu durumdan en az ziyanla ayrılmak istiyor fakat şirket ortasında de sular durulmuyor.

Tinder CEO’su Renate Nyborg, 1 yılı doldurmadan nazaranvinden ayrıldı

Tinder, ikinci çeyrek hasılatlarında beklenenin altında kaldı. Fatura ise platformun CEO’su olan Renate Nyborg‘a kesildi. Tinder’in ana şirketi Match Group, ikinci çeyrek tablosunu açıklarken bir yandan da ayrılık haberini de duyurdu.

Match Group şirketinin Wall Street beklentilerinin karşılanmaması idarede bir dizi değişikliğe yol açtı. Şirket, bu değişikliklerle çalışma siyasetlerinde da esaslı değişikliklere gideceğini duyurdu. Match Group CEO’su Bernard Kim, hissedarlarına şu cümlelerle seslendi.Bugün Tinder CEO’su Renate Nyborg’un ayrıldığını duyuruyoruz. İdare grubunda ve yapısında Tinder’ın tüm potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olacağına inandığım birtakım değişiklikler yapıyoruz. Tinder Coins testinden elde edilen karışık sonuçları gördükten daha sonra, bir adım geri atmaya ve bu teşebbüsü bir daha incelemeye karar verdik.


Renate Nyborg ise teşekkürlerini ileterek ayrılık haberini doğruladı. Platformun yeni CEO’su çabucak hemen muhakkak değil lakin süreksiz müddetliğine ana şirketin CEO’luğunu yapan Bernard Kim vazifesi üstlenecek. Ayrıyeten OkCupid, Hinge ve Plenty of Fish üzere flört uygulamalarının da sahibi olanşirket, Eylül ayında bitecek üçüncü çeyrek devrinde 800 milyon dolara yakın satış bekliyor.
 
Üst