TikTok’tan eğitim programı: Toplumsal medya için üniversite mi olur?

AliDayı

New member
TikTok’tan eğitim programı: Toplumsal medya için üniversite mi olur? Dünyanın en tanınan uygulaması TikTok, bugün paylaştığı bir blog yazısında kendi için bir eğitim programı yapacağını duyurdu. Yaratıcı Ajans İştirakleri (CAP University) ismini verdiği eğitimin maksadını, platformda bir daha sonraki düzey için içeriğe ilham vermek olduğunu deklare etti.

Şirket, eğitime katılan öğrencilere platforma başlamak için bilmesi gerekenleri ve pazarlama oyunlarını nasıl geliştireceklerini öğretecek. Eğitimi tamamlayan kullanıcılar yaratıcı fikirler öğrenecek, platform içi konsept oluşturacak ve bu alanlarda müşteri edinecek. Pekala eğitimin içerikleri neler olacak ve ne vakit başlayacak? Haberin detaylarına daima bir arada göz atalım.

TikTok eğitimi, 19 Mayıs tarihinde başlayacak!

Çevrim içi olarak 19 Mayıs tarihinde başlayacak TikTok eğitimi, toplam beş hafta sürecek. İçerikten iş birliklerine ve hatta müzik lisanslamaya kadar eğitim verilecek aktiflik şimdilik iki koldan bir gün ortayla ilerleyecek.

Klâsik pazarlamadan uzak içerikler yer alacak eğitimde şu dersler işlenecek:

TikTok 101: Eğitimin 101 isimli dersinde, müşterilerin inanç ve otoriteyle yönlendirmek için ajansların bilmesi gereken temel istatistik ve datalarla ilgili hususlar yer alacak. Ek olarak kullanıcıların neyin mümkün olduğunu hayal etmeleri için çalışma örnekleri incelenecek.

Brifing Konuşma: Toplumsal medya platformu TikTok, klasik pazarlama alanlarından farklı bir pazarlama muhtaçlığı duyduğu için bu husustaki stratejiler anlatılır. Derste platform için başka olarak ortaya konan fikirlerin nasıl olması gerektiği ve sunulacağı anlatılır.

Konsept Oluşturma: TikTok’un bu dersi platformun temel prensiplerini ve büyük fikirlerin ortaya çıkma süreçlerini anlatır.

Trendler ve Müzik Lisanslama: Bu ders, trend olan içeriklerin anatomisini inceleyecek ve nasıl geliştirileceğini açıklayacak. Ek olarak da müzik lisanslama hakkında bilgi verecek.

İçerik Oluşturucular ve İş Birlikleri: Bu derste, TikTok’un can damarı olan içerik oluşturucular ile çalışmanın temelleri öğretilecek.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce TikTok eğitimi dikkat çekecek mi ve dersler tesirli olacak mı? Fikirlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.