“Sözümüz yok, sadece acımız var”

JacksonduS

New member
Gli Statuto’nun basçısı Rudy Ruzza bir hastalık nedeniyle öldü: müzisyen 61 yaşında öldü.
İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 30 Mart 2023
İtalyan müzik dünyasında yas: Gli Statuto’nun basçısı 61 yaşında hayatını kaybetti. Rudy Ruzza. Grup, haberi Facebook’ta yayınlanan bir mesajla duyurdu.

Gli Statuto’nun basçısı Rudy Ruzza’ya veda: “Sözümüz yok, sadece acı var”


Gli Statuto grubunun basçısı Rudy Ruzza, 29 Mart Çarşamba ile 30 Mart Perşembe gecesi hastalık nedeniyle vefat etti. 61 yaşındaydı.

Grubun kurulmasına yardımcı olan müzisyen, 1 Mayıs’ta grubun diğer üyeleriyle birlikte kariyerinin 40. yılını kutlayacaktı. Bu vesileyle, önümüzdeki haftalarda özel bir tur düzenlendi.

“Sözümüz yok, sadece acımız var.” Bu, Tüzük’ün üzücü duyuruyu yaptıktan sonra Facebook sayfasında paylaştığı kısa mesajdır.

Ruza ile birlikte Oscar Giammarinaro ve diğerleri grubu 1983 yılında Torino’nun Mod kültürünün temsilcilerinin buluştuğu meydanın adını kullanarak kurmuşlardı. Aslında basçı, bu kültürü İtalya’nın her yerinde destekleyenlerden biriydi.

İlk albüm ve taziye mesajları


Grubun bas Ruzza ile ilk albümü 1988’de kaydedildi ve vaftiz edildi. Tatil. Besteci ayrıca projede işbirliği yapıyor Ezio Bosso14 Mayıs 2020’de ortadan kaybolan. Albümün başarısı, grubun ikonik şarkıyla Sanremo’ya katılmasını sağladı. Sanremo Festivali’ni kazandık.

Haberin yayılmasının ardından sosyal ağlarda taziye mesajları hızla çoğalıyor. Basçının hastalığıyla ilgili olarak grubun menajeri, Francesco VenütoFacebook’ta “Rudy Ruzza her zaman bir kaderci olmuştur ve biz buna hep güldük” diye yazdı.
 
Üst