Okulun çatısından düşen kız hayatını kaybetti

DunyaVatandasi

New memberİsveç, Malmö yakınlarında trajik bir kaza: Bir kız çocuğu çatıdan düştü. Daha önce çocukların tekrar tekrar orada oynadıkları yönünde uyarılar olması gerekirdi.


İsveç’te 10 yaşındaki bir kız okulun çatısından düşerek öldü. Svedala belediyesinden bir yetkilinin Pazartesi günü İsveçli yayın kuruluşu SVT’ye verdiği demeçte, kızın öldüğünü duyurmak için aileden izin alındı. Düşüşün nasıl olabileceği başlangıçta belli değildi.


Sorumlu polis, Pazar akşamı meydana gelen olayın ardından bir kazanın varsayıldığını ve herhangi bir suç şüphesi bulunmadığını açıklamıştı. Yaralanan çocuk ilk olarak hastaneye kaldırıldı. Svedala, güney İsveç’te Malmö yakınlarında yer almaktadır.


Kız yaklaşık on metre derinliğe düştü


Kızın ilkokul spor salonunun çatısından yaklaşık 10 metre yükseklikten düştüğü belirtildi. İsveç basınında yer alan haberlere göre, çocukların ve gençlerin defalarca okulun çatısında kalıp oynaması uzun zamandır bilinen bir sorun.


Bir polis memuru Aftonbladet’e geçen yazdan beri küçüklerin Tiktok ve Snapchat meydan okumalarına katılmasında zorluklar yaşandığını söyledi. Düşüşün böyle bir meydan okumayla ilgili olup olmadığı henüz bilinmiyor.
 
Üst