Musk’tan istenen özellik! Tweet’lerinizi kaç kişi gördü?

AliDayı

New member
Musk’tan istenen özellik! Tweet’lerinizi kaç kişi gördü? Elon Musk, Twitter’ın başına geçtiğinden beri bir epey yenilik getirdi. Bu yeniliklerin kimileri kullanıcılar tarafınca beğenilmese de ünlü milyarder, platformu canlı tutabilmek için bunlardan vazgeçecek üzere durmuyor. Bugün ise biroldukca kişinin beklediği tweet görüntülenme sayısı özelliği kimi kullanıcılar tarafınca erişilebilir durumda. İşte detaylar…

Twitter’ın yeni özelliği ” Tweet Görüntülenme Sayıları” erişilebilir durumda!

Twitter CEO’su Elon Musk’ın 1 Aralık’ta kelamını verdiği tweet görüntülenme sayıları, tüm kullanıcılar için olmasa da erişilebilir durumda. O denli ki artık görüntülerde olduğu üzere tweetler’in de kaç kişi tarafınca görüntülendiğini gorebiliyoruz. CEO, bu özellik ile ilgili yeni bir açıklama yapmazken, şirketin bu özelliği yakında tüm kullanıcılar için açması bekleniyor.


Twitter üzerinden Elon Musk’ın yaptığı açıklama, tweetlerin de görüntüler üzere görüntülenme sayılarının gözükeceği manasına geliyor. Lakin bu açıklama özelliğin bilgilerinı tam olarak içermiyor. İddialar, yeni özellik yardımıyla yalnızca kendi tweetinizin değil, başka kullanıcıların tweetler’inin de görüntülenme sayılarını nazaranbileceğimiz formunda.Elon Musk, 9 Aralık‘ta bir Twitter kullanıcısının tweet’ine verdiği karşılıkta şunları söylemiş oldu:

Tweetler, birkaç hafta ortasında tıpkı görüntüler üzere görüntülenme sayısını gösterecek. Twitter, insanların düşündüğünden epey daha canlı.

Buna nazaran yakın vakitte tüm kullanıcılar için açılması planlanan özellik, Musk’ın Twitter’ı canlı tutma emeline yönelik olduğunu gösteriyor. Tweet görüntülenme sayısı özelliği şu anlık herkes için kullanıma açık değil.

Tweets will show view count in a few weeks, just like videos do. Twitter is much more alive than people think.

— Elon Musk (@elonmusk) December 9, 2022Twitter, yakın vakitte Twitter Blue özelliğiyle birlikte onaylanmış sarı rozetli şirketlerin profil fotoğraflarını kare formunda yapmıştı. bu biçimdece şirket, onaylanmış firmaların şahsi hesaplara göre daha rahat ayırt edilebilmesini sağladı. Ayrıyeten, devlet nazaranvlileri için olan ”gri rozet” de kullanılmaya başlandı.

Ayrıca Twitter CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı anket kararında CEO’luğu bırakma sonucu aldı. O denli ki ünlü milyarder, yerine geçecek yeni birini bulduğunda koltuğu devredecek. Musk, attığı tweette CEO’luğu bıraktıktan daha sonra yalnızca yazılım ve sunucu gruplarını çalıştıracağını söylemiş oldu. çabucak hemen kimin ve ne vakit CEO’luk bakılırsavine geleceği muhakkak değil.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter’ın yeni özellikleri kullanışlı mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.
 
Üst