Milyarder kendi adasında para cezasına çarptırıldı

DunyaVatandasi

New member

ABD’li milyarder Larry Ellison, adasındaki birçok trafik kuralına uymadı. Yerel bir polis, girişimciyi hemen işe aldı.

Kendi adanızda bile trafik cezalarından muaf değilsiniz. ABD’li milyarder Larry Ellison’ın öğrenmesi gerekiyordu. Spor arabasıyla hız yaptıktan sonra dur işaretini görmezden geldikten sonra bir polis memuru tarafından kenara çekildi. Olayın bir videosu ilk olarak Hawaii News Now haber sitesi tarafından yayınlandı.

Memur Ellison’a “Seni durdurmamın nedeni, dur işaretini geçmen ve orada hız yapmandır” dedi. Ellison’ın “Ben olsaydım, özür dilerim,” diye yanıtladığı duyulur. Çocuklarıyla akşam yemeği için eve zamanında gitmeye çalıştı. “Ama mazeret yok, iyi bir mazeret yok.”

Ehliyet dahil değildir

Ancak Ellison’ın tek talihsizliği turuncu Corvette’indeki çılgınlık değil. Polis ondan araç evraklarını ve ehliyetini göstermesini istediğinde, ehliyetin de yanında olmadığı ortaya çıkar. Toplanan suçlardan dolayı olay yerinde ceza aldığı söyleniyor.

Polis ise “Hawaii News Now”a göre üstlerinden büyük övgü aldı. Adada yaşayan Maui Şehri Meclis Üyesi Gabe Johnson, “Hepimizin bildiği gibi, bazı topluluklar seçkinlerin dizginlerini serbest bırakıyor” dedi. “Herkese kanun önünde eşit davranılması gerektiği gibi, kendi polis memurlarımızdan birinin ona eşit davrandığını söylemekten gurur duyuyorum: Aferin MPD!”

Ellison, Oracle yazılım şirketinin kurucu ortaklarından biridir ve Forbes’e göre, tahmini 108,3 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin altıncı kişisidir. Ellison’ın gayrimenkulün yüzde 98’ine sahip olduğu ada, ABD’nin Hawai takımadalarında bulunuyor.