Meteoroloji’den 4 vilayet için sarı kodlu ikaz: Yaz bitti, montları hazırlayın

bencede

Member
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre, Marmara’nın güney ve doğusu, Karadeniz, Batı Akdeniz’in iç kısımları başta olmak üzere Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Kars ve Ardahan bölgelerini mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Yağışların; Samsun, Giresun ve Sinop etrafları ile Kastamonu’nun kuzeyi, Giresun’un doğu, Trabzon’un batı ve doğu ilçelerinde güçlü, Rize, Artvin’in kuzeyi, Ordu etrafları ile Samsun’un doğusunda yer yer şiddetli olması bekleniyor.


SICAKLIKLAR 2 İLA 6 DERECE DÜŞÜYOR

Hava sıcaklıkların da 2 ila 6 derece azalacağı, kuzey bölümlerde mevsim normalleri altına, öbür yerlerde mevsim normalleri civarına ineceği varsayım ediliyor.

4 VİLAYET İÇİN SARI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kastamonu, Sinop, Giresun ve Trabzon için sarı kodlu ihtarda bulunurken Samsun, Ordu, Rize ve Artvin için de turuncu kodulu ihtar da bulundu.

İSTANBUL’DA HAVA DURUMU BUGÜN NASIL OLACAK?

İstanbul’da bugün havanın modüllü yer yer epey bulutlu, birtakım bölgelerde lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.


Hava sıcaklıklarının da 2 ila 6 derece azalacağı, mevsim normalleri altına ineceği kestirim ediliyor.

İSTANBUL’DA BU HAFTA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

İstanbul’da Pazartesi ve Salı günü hava sıcaklıkları en düşük 20 en yüksek 26 olması bekleniyor. Çarşamba günü hava sıcaklıkları en yüksek 27 olurken cuma günü 29 dereceye kadar yükseleceği iddia ediliyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ
 
Üst