Meteoroloji ve AFAD son dakika olarak uyardı: Vilayet il muhakkak oldu, en berbatı geliyor! Saat verildi herkes buna hazırlıklı olsun…

bencede

Member
MGM son dakika olarak duyurdu! Merakla beklenen aktüel hava durum iddiaları vilayet il belirtildi. Dışarı çıkacakları uyardılar. En berbatı geliyor. Kesinlikle önlem alın sel olabilir. Saati bile muhakkak, sağanak yağış geliyor. Pekala bugün hava durumu nasıl olacak? İstanbul’da 5 günlük hava durumu nasıl? İşte İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu ve vilayetle göre 5 günlük hava durumu…

SON DAKİKA OLARAK DUYURDULAR

Ülke genelinde Pazartesi günü başlayan yağışların bugün sağanak yağışlara dönüşeceği ikazında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü vilayet il deklare etti. Hatta yağışların sele bile niye olabileceği söylendi. Dışarı çıkmadan kesinlikle önlem alın.


SAĞANAK YAĞIŞLAR GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca yapılan son dakika açıklamasında, “Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kısımlarının yer yer hayli bulutlu, Marmara Bölgesi’nin doğusu ile Marmara Denizi’nin güneyi, Karadeniz, İç Anadolu, Göller Yöresi ile Doğu Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin modüllü ve az bulutlu geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz’de, Doğu Akdeniz’de ve Erzincan etraflarında lokal güçlü olması bekleniyor” denildi.


HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklığının yarın (Salı) iç ve doğu bölümlerde 2-6 derece azalması, başka yerlerde değerli bir değişiklik olmaması bekleniyor.

RÜZGAR

Yurdun kuzey, iç ve batı kesitlerinde kuzeyli istikametlerden, güneydoğu ve doğu kesitlerinde güney ve güneybatı istikametlerden yavaşça, birtakım bazı orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında güçlüce eseceği kestirim ediliyor.

BU BÖLGELERDE OLANLAR DİKKAT! FIRTINA GELİYOR

Bu akşam saatlerinde Kırıkkale’nin güney etrafları ile bu akşam ve yarın (Salı) öğlen saatlerinden daha sonra Batı Karadeniz’de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların lokal güçlü (21-50 kg/m2) olması; yarın sabah saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Giresun ve Ordu etrafları ile Samsun’un doğu, Trabzon’un batı ilçelerinde güçlü (30-60 kg/m2), Rize vilayet geneli ile Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı kısımlarında yer yer fazlaca güçlü (60-90 kg/m2) olması; yarın öğlen saatlerinden daha sonra Doğu Akdeniz’de görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye etrafları ile Mersin’in doğu, Adana’nın kuzey ve doğu, Kahramanmaraş’ın batı, Hatay’ın kıyı kesitlerinde lokal güçlü (30-60 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı, kısa vadeli fırtına ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.


İLLERE NAZARAN HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ


Parçalı ve hayli bulutlu, bölgenin doğusu ile Kırklareli kıyılarının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

EDİRNE °C, 27°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 24°C

Parçalı ve hayli bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 26°C

Parçalı ve epey bulutlu, kıyı kısımları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 26°C

Parçalı ve hayli bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


EGE BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, iç kesitlerinin yer yer kesimli bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 30°C

Az bulutlu ve açık

İZMİR °C, 28°C

Az bulutlu ve açık

MUĞLA °C, 31°C

Az bulutlu ve açık


AKDENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer epeyce bulutlu, Doğu Akdeniz’in mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, Osmaniye etrafları ile Mersin’in doğu, Adana’nın kuzey ve doğu, Kahramanmaraş’ın batı, Hatay’ın kıyı bölümlerinde lokal güçlü (30-60 kg/m²) olması bekleniyor.

ADANA °C, 35°C

Parçalı ve epey bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, mahallî güçlü olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 30°C

Parçalı ve hayli bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, kıyı kısımlarında lokal güçlü olması bekleniyor.

ISPARTA °C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve hayli bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

ANKARA °C, 24°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 24°C

Parçalı bulutlu

KONYA °C, 24°C

Parçalı ve hayli bulutlu, öğlen saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİVAS °C, 23°C

Parçalı ve epeyce bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve fazlaca bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, kıyı kısımlarında mahallî güçlü olması ve Giresun ve Ordu etrafları ile Samsun’un doğu, Trabzon’un batı ilçelerinde güçlü (30-60 kg/m²), Rize vilayet geneli ile Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı kesitlerinde yer yer fazlaca güçlü (60-90 kg/m²) olması bekleniyor.

BOLU °C, 20°C

Parçalı ve epeyce bulutlu, mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 23°C

Parçalı ve epey bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, mahallî güçlü olması bekleniyor.

KASTAMONU °C, 21°C

Parçalı ve epeyce bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, kıyı kesitlerinde güçlü olması bekleniyor.

SİNOP °C, 23°C

Parçalı ve epeyce bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, mahallî güçlü olması bekleniyor.

AMASYA °C, 26°C

Parçalı ve epeyce bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ARTVİN °C, 24°C

Parçalı ve fazlaca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, kıyı kesitlerinde güçlü olması bekleniyor.

SAMSUN °C, 23°C

Parçalı ve epeyce bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, doğu ilçelerinde güçlü olması bekleniyor.

TRABZON °C, 25°C

Parçalı ve hayli bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, batı ilçelerinde güçlü, doğu ilçelerinde epeyce güçlü olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu, yer yer hayli bulutlu, kuzey ve batı bölümlerinin lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, Erzincan etraflarında güçlü olması bekleniyor. Rüzgârın, bölgenin güneydoğusunda güneybatıdan güçlü (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ERZURUM °C, 27°C

Parçalı ve fazlaca bulutlu, öğlenden daha sonra ve akşam saatlerinde mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS °C, 29°C

Parçalı ve hayli bulutlu, bu gece saatlerinde lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA °C, 31°C

Parçalı ve epeyce bulutlu, öğlenden daha sonra lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN °C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP °C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

SİİRT °C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu
 
Üst