Meteoroloji uyardı: Sıcak havaya aldanmayın

bencede

New member
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine nazaran, ülke genelinde sıcak hava hakim olurken kuzey ve doğu kısımlarının modüllü bulutlu, öğlen saatlerinden daha sonra Van ve Hakkari etrafları ile Şırnak’ın doğu ilçelerinde kısa vadeli ve lokal olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışın tesirli olması bekleniyor. Salı günü başlayacak olan yağışlar Cuma gününe kadar sürecek. Sıcaklıkların ise batıya nazaran 4-5 derece düşeceği kaydedildi.

Gece ve sabah saatlerinde ise Marmara’nın güneyi, Batı Karadeniz’in iç bölümleri ile Orta ve Doğu Karadeniz’de yer yer pus ve sis tesirli olacak. Güneydoğu Anadolu’nun güneyi ile Hatay ve Osmaniye etraflarında yer yer toz taşınımı olacağı açıklandı.


VİLAYET İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz’in iç bölümleri ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’nun güneyi ile Hatay ve Osmaniye etraflarında yer yer toz taşınımı bekleniyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA


Kesimli bulutlu geçeceği kestirim ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğu bölümlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE

Kesimli ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.


AKDENİZ

Modüllü ve az bulutlu geçeceği kestirim ediliyor. Hatay ve Osmaniye etraflarında yer yer toz taşınımı bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Kesimli bulutlu geçeceği kestirim ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç bölümlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kıyı bölümlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Modüllü bulutlu, öğlen saatlerinden daha sonra Van ve Hakkari etrafları ile Şırnak’ın doğu ilçelerinin kısa vadeli ve mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.


Kesimli bulutlu, öğlen saatlerinden daha sonra kısa müddetli ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Kesimli ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor. Bölgenin güney bölümlerinde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Meteoroloji’nin 5 günlük hava durumu raporuna bakıldığında güçlü sağanak salı günü Trakya ve Doğu Anadolu’da başlayıp, çarşamba, perşembe ve cuma günü tesirini arttırarak tüm yurtta tesirli olacak.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU HARİTASI
 
Üst