Marie Kondo artık temizlik yapmıyor

DunyaVatandasi

New member

Derli toplu ipuçlarıyla uluslararası üne kavuştu, şimdi Marie Kondo görünüşe göre artık temizlik yapmıyor. Diğer şeyler daha önemli.

Temizlik uzmanı Marie Kondo, evini düzenli tutmayı bıraktığını söylüyor. 38 yaşındaki, üçüncü oğlunun doğumundan sonra artık eskisi kadar ortalığı toplamadığını, yeni kitabı “Marie Kondo’s Kurashi at Home: How to Organize Your Space: How to Organize Your Space ve İdeal Yaşamınıza Ulaşın” tanıtıldı. Bu, ABD gazetesi “Washington Post” tarafından bildirildi.

“Evim dağınık,” diyen Kondo, “Ama hayatımın bu aşamasında zamanımı harcama şeklim benim için doğru.” Yakın zamana kadar “profesyonel bir temizlikçiydi” ve evini düzene sokmak için elinden geleni yaptı. En çok satan yazar, “Benim için iyi bir şekilde bundan vazgeçtim” diyor. “Artık evde çocuklarımla vakit geçirmenin benim için önemli olduğunu anlıyorum.”

Kondo, 2019’da izleyicilerini ortalığı toplama ve dağınıklığı gidermeyle ilgili ipuçlarıyla desteklediği Netflix dizisi “Tidying up with Marie Kondo” ile uluslararası üne kavuştu. Yeni bir kitapta Kondo, zihinsel esenlik konularını da ele alıyor.