“Luna Park” programından Eros Ramazzotti’ye

JacksonduS

New member
Tina Turner’ın hikayesi ülkemizle defalarca iç içe geçmiştir. Eros Ramazzotti ile “Cose della vita”yı başarıya taşıdınız.

İle ilgili Valentina Mericio Yayınlanan 25 Mayıs 2023Tina Turner hayatı boyunca yol boyunca birkaç kez İtalya ile karşılaştı. Sanatçı, sırasıyla Ramazzotti ve Elisa ile birlikte şarkı söyleyerek “Cose della vita” ve “Teach Me Again” adlı iki uzun metrajlı filmiyle İtalya’da sahne aldı. Ayrıca şarkıcının 70’li yılların sonunda devlet televizyonumuzdaki bir yayına düzenli konuk olarak katıldığını herkes bilmiyor. Tina Turner ve İtalya arasındaki bağın nasıl iç içe geçtiğini öğrenelim.

Tina Turner, şarkıcı ve İtalya arasındaki bağlantı: Pippo Baudo ile varyete şovu


İtalya, Tina Turner’ın gelişini her zaman sıcak karşıladı. Aslında şarkıcı, halka açık görünümleri için birkaç kez bizi seçti: 1971’de, o zamanki kocası Ike Turner ile Rai’de performans sergiledi (YouTube ed.’de bununla ilgili bir video var), hit Proud Mary’yi söylerken, 1979’da “Luna Park” varyete şovunun düzenli konuğu olarak yer alan Pippo Baudo’nun “mahkemesine” indi.

Tina Turner, Sanremo Festivali’ne 4 kez konuk oldu: 1979, 1990, 1996 ve 2000.

Johnny Dorelli ve Gabriella Carlucci’nin yönettiği Sanremo 1990’da “The best” şarkısını söylerken ve Fabio Fazio’nun ikinci Sanremo’sunda “Whatever You Need” ile performansları burada.#Tina Turner https://t.co/gAdMTu6K8r

— Sen cıvıldayacaksın  (@ Sen cıvıldayacaksın) 24 Mayıs 2023
San Remo’daki hayaletler


Tina Turner başka zamanlarda İtalya’ya döndü: şarkıcı, Sanremo Festivali’ne birçok kez ve özellikle 1979, 1990, 1996 ve 2000’de katıldı. 1997’de Tina Turner’ın sesi, Eros Ramazzotti ile birlikte söylediği harika “Cose della vita” ile tarihimize giriyor. 2006’da Elisa ile birlikte “Teach Me Again” şarkısını kaydettiniz. Single, “Tüm Görünmez Çocuklar” filmine dahil edildi.
 
Üst