Közlenmiş Patlıcan Salatası Tarifi : Köz Aromasına Doyuyoruz

KediSever

New member
Mangalı sevmeyen herhalde yoktur! Mangal yakıldığında mutlaka biber, patlıcan, soğan közleyen ve etin ya da tavuğun yanına eşlikçi harika salatalar hazırlayanlar da burada mı? Közlenmiş sebzelerin üzerindeki isli tat şüphesiz onları bu kadar lezzetli yapıyor ve girdikleri her tarifi zenginleştiriyor.

Özellikle közlenmiş patlıcanın yeri hepimizde ayrı! Köz patlıcan dolması, çorbası, mezesi, hünkâr beğendisi, salatası derken yemeye doyamayız. Közlenmiş patlıcan salatası tarifi hem yapımının kolaylığı hem de lezzetiyle sofralarınızda harika bir eşlikçi olacak.

Közlenmiş patlıcan salatası harika bir meze olduğu gibi, piknik menüleri için de leziz bir seçenektir! Diğer piknik tarifleri için sizi yazımıza davet edelim...


Közlenmiş Patlıcan Salatasına Ne Konulur?

Közlenmiş patlıcan salatası da diğer salatalar gibi damak zevkinize göre kolayca şekillenebilir. Hatta közlenmiş biber ile birlikte közlenmiş patlıcan biber salatasına bile hızlıca dönüşebilir. Özellikle domates ve soğan bu salatanın demirbaşlarıdır ama diğer malzemeler isteğinize göre değişebilir. Kapya biber, sivri biber, sarımsak, sirke ve limonla lezzetini artırabilirsiniz. Közlenmiş patlıcan salatanıza farklı bir lezzet katmak için ceviz, nane, maydanoz gibi eklemeler de yapabilirsiniz. Banmak için ekmekler hazırsa közlenmiş patlıcan salatası nasıl yapılır, hemen anlatalım!

Közlenmiş Patlıcan Salatası Kaç Kaloridir?

Bir porsiyon közlenmiş patlıcan salatası yaklaşık 79 kaloridir.
 
Üst