“Kendimi tehlikeye attım”

JacksonduS

New member
Tina Turner’ın ölmeden önce bir röportajda bahsettiği ciddi böbrek sorunu: “Risk aldım”

İle ilgili Andrew Picariello Yayınlanan 27 Mayıs 2023

Kendimi büyük tehlikeye attım“. Gibi Tina Turnersadece iki ay önce, sağlığıyla ilgili bazı kritik konuların altını çizmişti. böbreklerinin durumu. Sanatçı, birkaç gün önce 83 yaşında aramızdan ayrıldı ve arkasında muazzam bir sanat ve müzik mirası bıraktı.

Tina Turner’ın ölmeden önce bir röportajda bahsettiği ciddi böbrek sorunu: “riske attım

9 Mart Dünya Böbrek Günü’nde “nin ikonik yıldızı”Nutbush şehir sınırları“Takipçilerine böbreklerinin sağlığını takip etmeleri hakkında şunları söyledi: “Böbreklerinize sevgi gösterin! Bunu hak ediyorlar. Tansiyonumun yüksek olduğunu fark edemediğim gerçeğinin kurbanı böbreklerim Geleneksel tıpla tedavi edilmeliydi“, bir Instagram gönderisine yazdı.

Gerçeklerle yüzleşmeyi reddederek kendimi büyük bir tehlikeye atıyorum. ilaçlarla günlük ve kalıcı tedaviye ihtiyacım olduğunu. Çok uzun süre vücudumun dokunulmaz ve yıkılmaz bir kale olduğuna inandım.“. Turner, hayranlarını web sitesi aracılığıyla haberdar olmaya çağırdı. www.showyourkidneyslove.com.

Şarkıcı, tam sitede 1978’de teşhis edilen ve daha sonra böbrek sorunlarına yol açan yüksek tansiyon konusunu ele aldı. “2009 yılında kötü kontrol edilen yüksek tansiyonum nedeniyle felç geçirdikten sonra, Ayağa kalkmak için mücadele ettim. İşte o zaman böbreklerimin artık eskisi kadar iyi çalışmadığını keşfettim. İşlevlerinin %35’ini zaten kaybetmişlerdi.“.

Turner: “Hayatta kalmak için bir makineye bağlı

Hayatta kalmak için diyalize başlamak zorunda kaldım. Tek seçeneğim buydu ama saatlerce bir makineye bağlı olmak iç karartıcıydı. Sonraki dokuz ay boyunca tüm hayatım diyalize adadı.“, diye ekledi Tina Turner.

Alman müzik menajeri onu kurtarmaya özen gösterdi. Erwin Bacharacılığıyla 2017 yılında nakil: “Erwin böbreklerinden birini bana bağışlamayı teklif ettiği için şanslıydım. Çok karmaşık bir prosedür olan böbrek nakline doğru ilk adımdı.“.

60’ların müzik ikonu Tina Turner, geçen 24 Mayıs Çarşamba günü İsviçre’deki evinde ne yazık ki vefat etti. Sözcüsü açıklama yaptı bernard dohertyhastalık veya ölüm nedeni hakkında daha fazla bilgi eklemeyenler.