İstanbullular dikkat! Meteoroloji uyardı: 4 gün boyunca sürecek

bencede

Member
Meteoroloji, 29 Ağustos hava durumu raporunu deklare etti. Rapora nazaran, salı gününden itibaren İstanbul dahil 17 kentte gök gürültülü sağanak yağışın 5 gün boyunca tesirli olması bekleniyor. Ülke genelinde hava sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 5 derece civarında seyretmesi kestirim ediliyor.


Salı gününden itibaren yurdun kuzey batısında ise yağışlı havanın tesirli olması bekleniyor. Yağışlı hava, bilhassa Marmara, Kuzey Ege, Karadeniz kesitinde görülecek.

İstanbul’da salı gününden itibaren gök gürültülü sağanak tesirli olacak. Ankara’da ise kent merkezinde yağış beklenmiyor. Sıcaklığın mevsim normallerinde seyrettiği İzmir’de sırf çarşamba günü sağanak görülecek.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca yapılan son değerlendirmelere bakılırsa: Kuzey, iç ve batı kesitlerinin modüllü, yer yer hayli bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Bolu ve Ordu etrafları ile Bursa’nın güney ve doğu, Karabük ve Kastamonu’nun güney, Samsun’un doğu ilçelerinin kısa periyodik ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Bilecik, Kütahya, Bolu, Karabük, Kastamonu, Samsun, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize ve Artvin’de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.


HARİTALARLA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNLERİ
 
Üst