İçerik oluşturucularına müjde: Instagram, Reels için iki yeni özellik getiriyor!

AliDayı

New member
İçerik oluşturucularına müjde: Instagram, Reels için iki yeni özellik getiriyor! Toplumsal medya devi Instagram, bilhassa içerik oluşturan hesapları ve markaları ilgilendiren iki yeni Reels özelliği test etmeye başladı. Yeni işlevler, farklı ayrı iki kullanıcı tarafınca fark edildi ve Twitter’da paylaşıldı. Toplumsal medya platformlarıyla ilgili haber paylaşımı yapan Matt Navarra da bu paylaşımları Retweet etti ve bu sayede ortaya çıktı. Pekala, Instagram’ın test ettiği iki yeni özellik nedir ve ne işe yarayacak? Habere daima bir arada göz atalım.

Reels için eser etiketleme geliyor!

Toplumsal medyanın son senelerda ön plana çıkmasıyla bir arada markalar, içerik üreticilerle birlikte çalışmaya başladı. Toplumsal medya hesaplarından eser tanıtımı yapan ya da birtakım tekliflerde bulunan yüksek profilli şahıslar, paylaşımları üzerinden eser tanıtımı yapıyor ve bunlara link ekliyor. Ama asıl tanıtımlar Reels gönderileri üzerinden yapılıyor. Artık test basamağında olan yeni özellik yardımıyla kullanıcılar, Reels görüntülerine eser etiketleme yapabilecek. Bu sayede Reels içerisinde tanıttıkları eserlere ulaşım daha kolay sağlanacak.

#今日ECWIFE科技小新聞】0512

① Instagram 正在測試在 Reels 的產品標註新形式,加寬也加粗變成一個專屬的按鈕,顯示導購決心堅定。

② Instagram 的私訊貼圖可以用虛擬替身產生貼圖啦,再來也會在限時動態使用自己的虛擬替身貼圖,只是這貼圖長得 :) pic.twitter.com/Vn23gvVaSW

— Audrey 電商人妻 ✦ (@ec_wife) May 12, 2022Instagram’ın test ettiği bir öteki özellik ise toplumsal medya platformu kullanan biroldukca kişinin aşina olduğu özellikler içinde yer alıyor. Instagram artık gönderileri ve Reels paylaşımlarını öteki toplumsal medya platformlarında da paylaşmaya müsaade verecek. Son olarak ilerleyen vakit içinderda Instagram Avatarlar’ın özel çıkartmalar içinde kullanılması bekleniyor.


İki özellik de şimdilik yalnızca test kademesinde bulunuyor. Kararlı sürüme ne vakit gelecekleri ve diğer bilgileri ise şimdilik belgisiz durumda.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram Reels gönderileri için test etabında olan yeni özellikler nasıl buldunuz? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.
 
Üst