Havayolu İngiltere’deki yaşlılardan yeni biletler için 130 € talep ediyor

DunyaVatandasi

New member

İki yaşlı, Ryanair’in web sitesine bunaldı ve havayolu şimdi onlardan yanlış bilet için 130 avro alıyor. Öfke harika.

Yanlış biniş kartlarını basmışlardı ve İrlandalı düşük maliyetli havayolu Ryanair, havaalanında doğru biniş kartlarını almak için onlardan 130 €’nun (110 £) biraz altında bir ücret aldı. Birkaç İngiliz medya kuruluşu, Salı günü İngiltere’den yaşlı bir çiftin hikayesini, kızlarının eski adıyla Twitter olan kısa mesaj servisi X’e konuşmasının ve geniş ilgi görmesinin ardından aldı. Tüketici hakları savunucuları da kızdı.

İki yaşlının BBC’ye söylediği gibi, giden uçuş yerine yanlışlıkla dönüş uçuşu için biniş kartlarını yazdırdılar. 79 yaşındaki kadın, Ryanair’in web sitesini “çok kafa karıştırıcı” bulduğunu söyledi. Yanlış biletleri yazdırdığını ancak havaalanında fark etti. “Sonra bana biniş kartı almak için Ryanair kontuarına gitmem gerektiği söylendi ve benden kişi başı 55 sterlin ücret aldılar” dedi. “Dehşete kapılmıştım.” O ve 80 yaşındaki kocası, geçen Cuma İngiltere’nin başkenti Londra yakınlarındaki Stansted Havalimanı’ndan Fransa’daki Bergerac’a gitti.

Ryanair içgörü göstermiyor

Havayolu, X’e doğru ücretin alındığını teyit etti. “Ryanair ile seyahat eden tüm yolcular, ayrılacakları havalimanına varmadan önce online check-in yapmayı kabul ederler (…)” denildi. İkisi bunu kaçırabilirdi. Bu yolcuların hatırlatma e-postasını görmezden gelmeleri talihsizliktir, açıklama şöyle devam etti:

Bir kullanıcı, kızının gönderisinin altına “Şahsen benim için bu, Ryanair ile bir daha asla uçmayacağım anlamına geliyor” diye yazıyor. Bir başkası, “Bu çok saçma,” yorumunu yaptı.