Hafif uçak yerleşim bölgesinde düştü – pilot öldü

DunyaVatandasi

New memberWetzlar, Hesse’de hafif bir uçak düştü. Makine bir arabaya çarptı. Kazada pilot öldü, bir kadın yaralandı.


Pilot, Wetzlar’da (Hesse) bir yerleşim bölgesine hafif bir uçak düştüğünde öldü. Bir polis sözcüsüne göre, makine önce bir evin çatısına çarptı, ardından bir veya daha fazla araca çarptı. Bir sürücü yaralandı. Hastanede tedavi altına alınan kadın hafif sıyrıklarla kurtuldu.


Pilot uçakta, kadın arabada tek başına oturuyordu. İkilinin kimliği henüz netlik kazanmadı. İlk korkuların aksine, daha fazla insan yaralanmadı. Tanıklar ve bölge sakinleriyle yapılacak bir anketin ayrıntıları sağlaması bekleniyor. Ve Federal Uçak Kazası Soruşturma Bürosu soruşturmayı başlattı.


Kaza – ilk olarak bildirildiği gibi – merkezi Hessian ilçe kasabasının şehir merkezinde değil, Naunheim ilçesinde meydana geldi.


“Çok daha kötü olabilirdi”


Planör, Wetzlar’daki bir yerleşim bölgesinde, bir parktan çok da uzak olmayan ve Lahn nehri yakınında caddenin ortasına indi. Yerel bir sakin, insanların sık sık sokakta olduğunu ve çocukların burada oynadığını söylüyor. Daha fazla bir şey olmadığı için “büyük şanstan” bahsetti.


Wetzlar itfaiye sözcüsü Alexander Lotz, kaza mahallinde “Çok daha kötü olabilirdi” dedi. Çünkü öğleden sonra yazlık Whitsun havasında, birçok insan parkta ve çocuk parkında dolaşıyor ya da evlerinin ve apartman bloklarının önünde oturuyor.


“Planör pilotları gökyüzündeki günlük resmin bir parçası”


Komşu, “Planörlerin burada uçması normal” diyor. “İniş için yaklaştıklarında bunu hep görüyorum, hep buraya belli bir açıyla uçuyorlar.” Çünkü Lahn’ın diğer tarafında, sadece birkaç yüz metre ötede Wetzlar-Garbenheim planör havaalanı var. “Daha dün başka bir tanesi oldukça alçaktan uçtu.”


İtfaiye sözcüsü Lotz, “Planör pilotları burada gökyüzündeki günlük görüntünün bir parçası” diyor. Pazar günü, bugün düşen uçağın pilotunun da bu planör havaalanına yaklaşıp yaklaşmadığı veya oradan başlayıp başlamadığı başlangıçta bilinmiyordu.


Orta Hessian ilçesi Wetzlar kasabasında yaklaşık 53.000 kişi yaşıyor. Kazadan sonra yaklaşık 40 itfaiyeci, çok sayıda ambulans, bir helikopter ve polis görev başındaydı.
 
Üst