Flynn’dan ‘ABD’de darbe olmalı’ kelamlarına yalanlama

DunyaVatandasi

New member
Flynn’dan ‘ABD’de darbe olmalı’ kelamlarına yalanlama KARAR | DIŞ HABERLER

Eski ABD Lideri Donald Trump’ın bir periyot ulusal güvenlik danışmanlığı bakılırsavini üstüne alan Michael Flynn, ABD’nin Teksas eyaletine bağlı Dallas’ta katıldığı bir konferansta yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu. Flynn, ABD’de Myanmar’da gerçekleştirilen darbeye misal bir darbe yapılması gerektiğini söylemişti.

“BU ÇEŞİT BİR AKSİYON DAVETİ YAPMADIM”

Flynn’dan bahse ait açıklama geldi. Flynn, hakkındaki tezleri Telegram kanalı üzerinden yaptığı açıklama ile yalanladı. Flynn, şunları söylemiş oldu: “Amerika’da rastgele bir darbe için hiç bir niye yok ve ben hiç bir vakit bu tıp bir aksiyon daveti yapmadım.”

“SÖZLERİM ÇARPITILDI”

Flynn, ayrıyeten yayılan kelamlarının çarpıtılmış bir habere dayandığını belirterek, “Medyanın sözlerimi manipüle etmesine yabancı değilim ve bu niçinle konferansta sorulan bir soruya yanıtımı tekrar edeyim: Burada (Amerika’da) bir darbe olması için hiç bir niye yok” dedi.

NE OLMUŞTU?

Aktifliğin iştirakçilerinden biri, Flynn’e “Myanmar’da olanların niye burada yaşanamayacağını bilmek istiyorum” demesi üzerine Flynn, “Sebep yok. Yani, bu burada da olmalı” cevabını verdi. Paylaşılan görüntüye göre iştirakçinin bu sorusu, salondan güçlü bir tepki aldı.