Elon Musk Twitter’ın peşini bırakmıyor! CEO’ya davet yaptı

AliDayı

New member
Elon Musk Twitter’ın peşini bırakmıyor! CEO’ya davet yaptı Elon Musk ve Twitter içindeki sular durulmuyor. Dünyanın en varlıklı insanı, 44 milyar dolarlık satın alma mutabakatından çekilmesine karşın Twitter’ın bot hesaplarıyla ilgili konuşmaya devam ediyor. Son olarak Musk, Twitter CEO’su Parag Agrawal’ı halka açık bir oturumda tartışmaya davet etti.

Elon Musk, Twitter CEO’sunu botlarla ilgili tartışmaya çağırdı

Twitter satın alma muahedesini tek taraflı olarak feshetme sonucu alan Elon Musk, idare konseyinin dava açmasını istemiyor olabilir. Twitter CEO’su Parag Agrawal’a yönelik bir açıklamada bulunan Musk, platformdaki spam/bot hesap yüzdesinin doğruluğunu tartışmak istiyor.


Geçtiğimiz ay 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasından çekildiğini söyleyen Elon Musk, Twitter’daki bot sayısı bir algoritma kullanarak ölçtüğünü argüman etti. Platformdaki gerçek olmayan hesap sayısının yüzde 10’dan fazla olduğunu düşünüyor.Musk, Twitter’dan yaptığı bir dizi açıklamada bot sayısının yüzde olarak daha fazla olduğunun kabul edilmesini istedi. Tesla CEO’su ayrıyeten Twitter yatırımcılarının bu yanlışlığa karşı harekete geçmesi gerektiğini düşünüyor.

Çağrısında, “Twitter CEO’sunu Twitter bot yüzdesi hakkında halka açık bir tartışmaya davet ediyorum. Twitter’ın günlük %5’ten az düzmece yahut spam kullanıcıya sahip olduğunu halka kanıtlamasına müsaade verin!” dedi.


Anlaşmayı iptal etmiş bulunmasına karşın, Tesla CEO’sunun Twitter hakkında hala niye açıklama yaptığını bilmiyoruz. Twitter bot hesap sorunu toplumsal medyanın güvenliği için tehlikeli, bu yüzden Musk’ın radarında olması merak uyandırıyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
 
Üst