Elon Musk Twitter’dan takip etti: Kripto Para borsası oynadı!

AliDayı

New member
Elon Musk Twitter’dan takip etti: Kripto Para borsası oynadı! Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan daha sonra toplumsal medya platformunda eskiye oranla daha epeyce etkin olmaya başladı. Ünlü iş insanı, tabir yerindeyse Twitter üzerinden kripto para piyasasına taraf verdi. Elon Musk, takibe aldığı OKX borsasının resmi hesabıyla kısa müddet ortasında lokal tokeni OKB gün ortasında yükselişe geçti.

Elon Musk, OKX’in mahallî tokeni OKB için yüzde 5 artış sağladı

Elon Musk’ın OKX kripto para borsasının resmi Twitter hesabını takip etmesiyle lokal tokeni OKB yüzde 5 oranında artış yaşadı. Musk’ın bu atağı, kısa müddet ortasında kripto para piyasasını canlandırdı. Toplumsal medya üzerinde de kısa mühlet ortasında odak noktası olan bu hareket, biroldukça kişinin OKX kripto borsasına ilgi duymasını sağladı.


Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasını destekleyen Binance ise hala Elon Musk tarafınca takip edilmiyor. Birebir biçimde Binance CEO’su CZ de hala ünlü iş beşerinin takibinde değil. Öte yandan OKX, Elon Musk’ın Twitter üzerinden takip ettiği tek kripto para borsası pozisyonunda.Öte yandan iş insanı, Twitter üzerinden kripto para borsasına birinci kere taraf vermiyor. Musk, daha evvel latife gayeli yaratılan ve “köpek parası” olarak kabul edilen Dogecoin için de benzeri yükselişlere niye oldu. Elon Musk, açıkça bu coine takviye verdiğini belirtirken daha evvel bunu eğlenmek ve biraz para kazanmak için yaptığını belirtmişti. Hatta Dogecoin için Bitcoin’den yüksek potansiyelde olduğunu düşündüğünü de açıklamıştı.

Dünyanın en varlıklı iş beşerinin bu atılımda bulması ise kripto para analistlerini yükselme konusunda harekete geçirdi. Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk bu şekil ataklarla kripto dünyasına istikamet veriyor mu? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.
 
Üst