Elon Musk platformu öldürmekte kararlı! Twitter’dan geri adım

AliDayı

New member
Elon Musk platformu öldürmekte kararlı! Twitter’dan geri adım Satın alma sürecinden daha sonra kaosa sürüklenen Twitter, link yasağı ile gündeme geldi. Öteki toplumsal medya platformlarına ilişkin linkleri paylaşmayı yasaklayan şirket, gün içerisinde geri adım atarak link yasağı kuralını kaldırdı.

Twitter, link yasağı için geri adım attı

Şirket tarafınca yayınlanan blog yazısında, “Kullanıcılarımızın birçoğunun başka toplumsal medya platformlarında etkin olabileceğini biliyoruz, lakin bundan daha sonra Twitter, belli toplumsal medya platformlarının Twitter’da fiyatsız tanıtımına artık müsaade vermeyecek.” tabirleri yer alıyordu. Twitter idaresi, kullanıcıların reaksiyon göstermesi üzerine blog yazısını kaldırdı.


Mavi tik için Blue aboneliğini koşulu koyan Twitter, kullanıcılara fiyatlı abonelik almaya zorluyor. Geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın başına geçtiği Twitter, yapılan kusurlar niçiniyle süratle kullanıcı kaybetmeye devam ediyor.Twitter idaresi, toplumsal medya platformlarıyla bir arada link kısaltma servislerinin de paylaşımını yasakladı. Analistler, Twitter’ın rakipleri için geri adım atsa da link kısaltma servislerini engellemeye devam edeceğini kestirim ediyor.

Şirket mevzu hakkında çabucak hemen açıklama yapmadı. Toplumsal medya linki paylaştığı için hesabı askıya alınan kullanıcıların yine Twitter’a dönüp dönemeyeceği çabucak hemen bilinmiyor.

Twitter alternatifi olarak faturalandırılan bir platform olan Mastodon’un Twitter hesabı da perşembe günü askıya alındı. Twitter, kullanıcılara Mastodon linki paylaşımı mahzuru getirdi. Buna karşın Mastodon, kısa müddette Twitter’da trend oldu. Twitter moderasyon grubunun başka rakip toplumsal medya platformlarının link paylaşımını da engellediği ortaya çıktı.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Elon Musk, Twitter’ı âlâ yönetebiliyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.
 
Üst