Edinç ve edim ne demek ?

GizliGüc

Administrator
Yetkili
Admin
Edinc ve Edimin Ne Anlama Geldigi

Edinc ve edim, her iki terim de ayn anlama gelmektedir ve bu anlam soyle acklanabilir: Bir sey kazanmak veya elde etmek. Terimler, pek cok farkl konuda kullanlabilir ve bu konular arasnda; ogrenme, is, iletisim, finansal ve sosyal alanlar bulunmaktadr.

Edinc Hakknda Daha Fazla Bilgi

Edinc, bir kisinin cevresindeki bilgiyi, tecrubeleri veya baska bir seyi ogrenmesi anlamna gelmektedir. Edincte, ogrenme, kazanma ya da elde etme sureci onemli bir role sahiptir. Ogrenme, bireysel cabalarn sonucu olarak gerceklestiginde, edinc soz konusudur. Bu surec, ogrenenin kendi kendine ogrenmesi, uzmanlardan ogrenmesi veya baska kaynaklardan ogrenmesi araclgyla gerceklesebilir.

Edim Hakknda Daha Fazla Bilgi

Edim, bir kisinin guc, zaman, para veya baska bir odeme arac olmadan bir seyi elde etmesi anlamna gelmektedir. Edim, cogu zaman, bir kisinin kendi gucuyle veya baskalarnn yardmyla elde etmesiyle sonuclanan bir surectir. Bu, calsma, arastrma, inceleme veya baska bir faaliyetin sonuclarn elde etmek icin gereken caba ve calsmadr.

Sonuc

Edinc ve edim, her iki terim de ayn anlama gelmektedir. Bir kisinin cevresindeki bilgiyi, tecrubeleri veya baska bir seyi ogrenmesi anlamna gelen edinc ve bir kisinin kendi gucuyle ya da baskalarnn yardmyla elde etmesi anlamna gelen edim terimlerinin ortak anlam, bir sey kazanmak veya elde etmektir. Edinc ve edim, pek cok farkl konuda kullanlabilir, ancak ogrenme, is, iletisim, finansal ve sosyal alanlar arasnda en cok kullanlmaktadr.