Discord, Android kullanıcıları için büyük bir güncelleme getiriyor!

AliDayı

New member
Discord, Android kullanıcıları için büyük bir güncelleme getiriyor! Özellikle oyuncular içinde pek tanınan olan sesli sohbet ve iletileşme uygulaması Discord, güncelleme alma suratı ile Android kullanıcılarının canını vakit zaman sıkabiliyor. iOS ve masaüstü kullanıcıları uygulamaya gelen yeniliklere vakit kaybetmeden ulaşırken Android kullanıcıları için ise bunu söylemek pek güç. Lakin bu durum yakında değişecek üzere görünüyor.

Discord, tüm aygıtlarda tıpkı anda güncelleme alacak

Discord, Android uygulamasını geliştirmeye yönelik büyük bir güncelleme duyurdu. Discord, React Native geliştirme çerçevesini kullanarak uygulamayı bir daha oluşturmuş ve otomatik bir güncelleme yayınlamıştı. Bu son duyuru ile bir arada Android kullanıcıları uygulamada değerli iyileştirmeler bekleyebilir.

Meta tarafınca geliştirilen React Native, Facebook üzere değerli Android ve iOS uygulamalarına güç sağlıyor. Bu geliştirme çerçevesini özel yapan şey ise geliştiricilerin fazlaca fazla efor masraftan platformlar içinde çalışmasına, vakitten ve enerjiden tasarruf etmesine imkan sağlaması olarak gösterilebilir.
bu biçimdelikle Android kullanıcıları, iOS ve masaüstü kullanıcılarıyla yaklaşık tıpkı vakit güncellemeleri almaya başlayabilecek. Yeni geliştirme süreci beraberinde Android kullanıcılarının daha sık güncelleme alacağı manasına da geliyor. Yeni güncelleme ile birlikte farklı platformdaki uygulama farklılıklarının da azalması bekleniyor.

Güncellemedilk evvel, Discord gruplarının farklı aygıtlar için farklı kod tabanları tutması gerekiyordu. Lakin yeni geliştirme süreci tüm bu süreci hızlandıracak. Grupların bakım yapması gereken daha az kod tabanı olması ötürüsıyla, rastgele bir yanılgı düzeltme ya da güncelleme Android aygıtlara hayli daha süratli bir biçimde ulaşacak.

Tüm bu gelişmeler ile birlikte Discord, Android kullanıcılarını daha fazla mutlu etmeyi hedefliyor. Bakalım Discord, tüm kullanıcılarına emsal tecrübesi yaşatmayı başarabilecek mi? Pekala siz Discord’un aldığı bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
 
Üst