Çiftçilerin protestosu yüzünden kundaklama saldırısı mı? Kundaklama soruşturması

DunyaVatandasi

New memberSaksonya'da polis kundaklama şüphesini araştırıyor. Yangının çiftçilerin protestolarına bir yanıt olabileceği düşünülüyor.


Dün gece Saksonya'da bir çiftliğe şüpheli bir intikam saldırısı düzenlendi. Pazar gecesi Ore Dağları'ndaki Oelsnitz'deki bir tarım işletmesinde çok sayıda tarım makinesi yandı.


Polis kundaklama olayını araştırıyor. Polis Pazar günü yaptığı açıklamada, ahır duvarında çiftçilerin protestolarına karşı sprey boyayla yazılmış bir yazının da bulunduğunu söyledi.


Özellikle sözcüklerin daha fazla yangın tehdidi oluşturması nedeniyle bir bağlantı göz ardı edilemez. “Erzgebirgsnews”in Facebook'ta paylaştığı fotoğrafa göre ahırlardan birinde “Ablukayı durdurun, aksi takdirde her şey yanar” yazıyordu.

Tanık arama


Saksonya polisi yangınla ilgili görgü tanıklarını arıyor. Pazar sabahı saat 01.00 ile 02.45 arasında Oelsnitz'in Obere Hauptstrasse bölgesinde gözlem yapan herkes 0371 387-3448 numaralı telefondan Chemnitz kriminal polisine başvurabilir.


Polis, tesiste römorklu bir kamyon, bir traktör, başka bir tarım makinesi ve bir arabanın yandığını söyledi. Erzgebirgsnews'e göre hasarın birkaç yüz bin avro olduğu tahmin ediliyor. Yangında kimse yaralanmadı.


Polis, kundakçılık, mala zarar verme ve suç işlemekle tehdit ederek kamu huzurunu bozma olaylarını araştırıyor. Gece 1'den itibaren gözlem yapan tanıkları arıyor.
 
Üst