Besim Tibuk’tan ‘Milas’ tenkitlerine cevap

bencede

Member
Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Boğaziçi Mahallesi’ne 16-30 bin kişilik tatil köyü yapacak olan iş insanları Besim Tibuk ve Ali Ağaoğlu iştirakindeki şirket, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde inşaat ruhsatının alındığını bildirmişti.

Ağaolu ve Tibuk’un projesine ait çevrecilerden reaksiyon gelmiş ve itiraz edilmişti. Projeye ait açıklama yapan Net Holding İdare Konseyi Lideri Besim Tibuk, “Elli yıla yakın geçmişinde Net Holding sürekli etrafa hassas olmuştur. Çevreci dostlarım müsterih olsunlar bu yaştan daha sonra ne ben, ne de şirketim etrafa ziyan verecek bir işte yer almayız” dedi.

“YÜZDE DOKSANDAN FAZLASI YEŞİL ALAN OLACAK”

Açıklamasında, kelam konusu projenin etrafa ve tarihe ziyan vermeyeceğini savunan Tibuk, “Halen düşünülen proje çeşitli açılardan örnek altyapısı olan essiz bir projedir. Harika golf alanı olacaktır. Tarihi alanlar ve Flamingo Ömür Alanları kurulmuştur. Arazinin yüzde doksandan fazlası yeşil alan olarak kalacaktır” diye konuştu.

“HEDEF İSPANYA – PORTEKİZ ÖRNEKLERİ”

Net Holding’in kelam konusu araziyi 1988 yılında satın aldığını kaydeden Tibuk, “Hedef İspanya – Portekiz örneklerinde olduğu üzere (hatta olanlardan daha iyi) alt yapısı tamam, sürdürülebilir bir turistik kasaba inşa etmekti. 1993 yılında İmar İskân Bakanlığından gerekli imar alınmıştır” tabirlerini kullandı.

Tibuk’un açıklamasının tamamı şöyle:

“Muğla-Milas’ta yapılması planlanan proje hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Net Holding kelam konusu 4700 dönümlük araziyi 1988 yılında almıştır.

Maksat İspanya – Portekiz örneklerinde olduğu üzere (hatta olanlardan daha iyi) alt yapısı tamam, sürdürülebilir bir turistik kasaba inşa etmekti.

1993 yılında İmar İskân Bakanlığından gerekli imar alınmıştır.

Projenin başına 1994 yılında yakın dostum Sayın Can Pulak getirilmiştir. Can Pulak etraf muhafazası konusunda büyük hizmetleri olmuş pahalı bir arkadaşımızdır.

Vakit ortasında bu proje için kuvvetli ve prestijli bir inşaat şirketi ile işbirliği düşünülmüştür. Ortak olarak idare konseyimiz Ağaoğlu İnşaat’ı seçmiştir.

Hala düşünülen proje çeşitli açılardan örnek altyapısı olan essiz bir projedir. Mükemmel golf alanı olacaktır. Tarihi alanlar ve Flamingo Ömür Alanları kurulmuştur. Arazinin yüzde doksandan fazlası yeşil alan olarak kalacaktır.

Elli yıla yakın geçmişinde Net Holding hep etrafa hassas olmuştur.

Çevreci dostlarım müsterih olsunlar bu yaştan daha sonra ne ben, ne de şirketim etrafa ziyan verecek bir işte yer almayız.”