Ayı turistlere saldırıyor: Kıyafetler daha kötü olayların olmasını engelliyor

DunyaVatandasi

New member

Romanya'nın Karpat Dağları'nda bir ayı yaşlı bir kadına saldırdı. Kalın bir kıyafet işlerin daha da kötüye gitmesini engelledi.

İskoç turist Moira Gallacher'in Romanya Karpatları'nda bir boz ayının saldırısına uğradığı söyleniyor. İddiaya göre olay, ayıyla fotoğraf çekilmek isterken meydana geldi. İskoç haber portalı STV News bu konuyu aktarıyor.

Aracın benim tarafımdaki portalda yer alan bir videoda.” Konuşma sırasında Gallacher hastaneye giderken acil durum minderinde görülebilir.

Ayı yavrusuyla birlikte seyahat ediyordu

Daha sonra STV News ile yapılan bir görüşmede iki kadın olay hakkında konuştu. Gallacher'in arkadaşı Charmian Widdowson, ayıların bir yavru ve onun annesi olduğunu, her ikisinin de “güzel” olduğunu anımsıyor.

Widdowson, “Ama aslında o kadar da hoş değillerdi, anne açtı ve öğle yemeğinin benim arkadaşım olduğunu sanıyordu. Ben de ayının bizim arkadaşımız olmak istediğini sanıyordum” dedi. Widdowson, saldırının nispeten hafif olmasını arkadaşının kalın ceketine bağlıyor: “Ayı, kolundan çok ceketini aldı.”

Ancak kadınlar böyle bir saldırının ne kadar kötü sonuçlanabileceğinin farkındalar. Gallacher STV News'e şunları söylüyor: “Ben çok mutlu bir kadınım”.