Ayı tatil bölgesinde popüler eşeği öldürdü

DunyaVatandasi

New member

Küçük bir İtalyan köyünde bir ayı eşek Olmo'yu öldürdü. Bu durum köylüleri korkutuyor.

Kuzey İtalya'nın Trento kentinin bir bölgesi olan küçük Sopramonte kasabasında korku yayılıyor. Bir ayı, Alpler'in dağ yamaçlarındaki köyün merkezine girdi ve Sopramonte'nin maskotu eşek Olmo'yu öldürdü.

Olmo, Sopramonte'de o kadar popülerdi ki, sakinler her yıl dört ayaklı arkadaşının onuruna bir festival düzenliyorlardı. Köy halkı eşeğin ölümü karşısında şok oldu. Olmo, perşembe günü hayvanını muhafazasından yaklaşık 150 metre uzakta, sırtında büyük, bol kanayan bir yarayla bulan Davide Vecchietti'ye aitti. Köydeki bazı anneler daha önce çocuklarıyla birlikte Olmo'yu beslemeye gittiklerinde eşeğin kafeste olmadığını görünce alarma geçmişlerdi.

Sahibi: “Şok oldum”

Vecchietti, yerel “l'Adige” gazetesine verdiği röportajda Olmo'ya saldıran kişinin bir ayı olduğunu hemen anladığını açıkladı. “Çit hasar görmüştü; bir kurt, beton tabanlara gömülü metal destekleri bükemezdi.” Saldırı mahalline çağrılan bir orman korucusu, ayı saldırısı şüphesini doğruladı. Vecchietti, “Şok oldum” dedi. “Ormanda ya da kırda değil, şehrin ortasındayız.”

Bölge Başkanı Alex Benetti de ayı saldırısıyla ilgili raporu ciddiye alıyor. “Ben dahil herkes korkuyor. Bu sorunla nasıl başa çıkacağımızı düşünmeliyiz.” “l'Adige”, ayı saldırısının belediye meclisinde de tartışıldığını yazıyor.

Trent belediye başkanı Franco Ianeselli de Sopramonte vatandaşlarına başsağlığı diledi: Politikacı “l'Adige”ye “Olmo'nun sahipleriyle dayanışmamı ifade etmek isterim” dedi. “Ayrıca onun tüm Sopramonte için ne kadar önemli olduğunu da biliyorum. Ianeselli, Sopramonte'nin eşek maskotuna yönelik benzeri saldırıları önlemek için gelecekte ayı sorunuyla daha güçlü bir şekilde mücadele etmek istiyor.