14 yaşındaki çocuk, Bärin’in saldırısına karşı kendini karateyle savunuyor

DunyaVatandasi

New member

İsveç’te bir ayı, baba ve oğluna saldırdı. Oğlu ikiliyi karateyle savundu.

Stockholm yakınlarındaki Uppsala’da 14 yaşındaki bir çocuk, babasını kurtarmak için cesurca bir ayıyla yüzleşti. Avcılar av haline geldiğinde Pär ve Evert Sundström lisanslı bir ayı avındaydı ve ayı, baba Pär’ın suratını ısırdı. Bu, günlük “Aftonbladet” gazetesi tarafından bildiriliyor.

Olayı anlatan Evert’in oğlu, “Ayıyla karşılaştığımızda yolun karşısına geçip bize doğru geliyor. Henüz ateş etmemiştik ama ayı kendini babamın üzerine atıyor, o da daha sonra dizlerinin üzerine çöküyor” dedi. Kısa bir şokun ardından Evert, babasının yardımına koştu.

Oğul, “İleri koşuyorum ve sağ elimle ayıya vuruyorum, sonra ayı sol kolumu yakalıyor ve serçe parmağımın üzerinde ileri geri çekiyor” diye devam etti. Rapora göre Evert karate yapabiliyor. Milisaniyeler içinde bir karate yumruğu kullanmaya ve onu tüm gücüyle ayının kafasına yerleştirmeye karar verdi. Sonra bayıldı.

Evert’in bilinci yerine geldiğinde gördüğü tek şey, bir elinde tüfek, diğer elinde kanayan yanağını ve burnunu tutmak için ayıya nişan alan 42 yaşındaki babasıydı. “Aftonbladet” yazıyor Pär, hayvan ölene kadar birkaç el ateş etti.

Birkaç parça eksik

Rapora göre baba Pär, kurtarma helikopteri tarafından alınarak Umea’daki hastaneye ağır yaralı olarak götürüldü. Oğlu da ambulansta onu takip etti. Doktorlar Evert’e kırık küçük parmak ve kırık bilek teşhisi koydu.

Her ikisi de ameliyat için Uppsala Üniversitesi Hastanesi’ne nakledildi. Daha sonra Pär, “Tamamen iyiyim, biraz ağrım var ama bunun dışında iyi olduğunu düşünüyorum. Yüzünde birkaç kısım eksik” dedi.

Sundstrom ailesinin tamamı olayı kılık değiştirmiş bir lütuf olarak görüyor. Anne Louise, Aftonbladet’e şunları söyledi: “Olanlar korkunç, ama aynı zamanda Evert’in orada olması da bir şans, aksi takdirde babası muhtemelen şu anda hayatta olmazdı.”