WhatsApp, masaüstü için yeni bir sekme ekliyor

AliDayı

New member
WhatsApp, masaüstü için yeni bir sekme ekliyor WhatsApp, uzun müddettir masaüstü sürümünü kullanıcılarına sunuyor. Ancak taşınabilir için olan özelliklerin hepsi masaüstü sürümde mevcut değil. Bu durum, günden güne artan WhatsApp masaüstü kullanıcılarının uygulamayı kullanırken yetersiz tecrübe yaşamasına niye oluyor. Firma, bunu azaltmak için WhatsApp masaüstü için Aramalar sekmesini getiriyor. Pekala test kademesinde olan bu yenilik nedir? Haberin bilgilerina daima birlikte göz atalım.

WhatsApp masaüstün için arama geçmişi görünecek!

Windows için WhatsApp üzerinde masaüstü sürümünde arama yapma özelliği mevcut. Ancak masaüstü sürümde WhatsApp kullanıcılarının arama geçmişi yer almıyor. Bu durumun evvelki aramaların görünmemesine ve kısa yoldan birini aramanın önüne geçiyor.

WhatsApp masaüstü için Aramalar sekmesi

Firma, WhatsApp arama geçmişinin masaüstü sürümde görünmesi için yeni bir Aramalar sekmesi ekliyor. WhatsApp masaüstü için Aramalar sekmesi yardımıyla daha evvel yapılan görüşmeler görünecek. Aramalar, uygulamanın kenar çubuğunda Sohbetler ve Durum sekmesinin ortasında yer alacak.Yeni özellik, masaüstü betada 2.2246.0 sürümüyle bir arada görünmeye başladı. Ancak özelliğin çabucak hemen test basamağında olmasından kaynaklı olarak mobildeki bilgiler, masaüstü sürümde senkronize olmuyor. Tıpkı biçimde masaüstünden yapılan aramalar da mobilden görünmeyebilir. WABetaInfo, bu sorunun ileride şirketin yeni bir güncelleme yayınlayarak çözeceğini belirtiyor.

WhatsApp masaüstü için Aramalar sekmesi şimdilik test basamağında bulunuyor. Yeniliğin kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik belgisiz.

WhatsApp, ayrıyeten ek olarak bir daha masaüstü sürüm için kapalılık alanında bir yeniliği daha test etmeye başladı. Yeni özellik, bir ekran kilidi üzere karşımıza çıkıyor. bu türlü WhatsApp Web kullanıcıları uygulamaya erişmek için bir şifre belirleyebilecek ve daha inançlı bir kullanım sağlanmış olacak. Aksi takdirde bir defa masaüstü üzerinden giriş yapılan hesap kapatılmadığı sürece hep açık kalıyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.
 
Üst