Twitter’dan paranoyak kullanıcılara yeni özellik!

AliDayı

New member
Twitter’dan paranoyak kullanıcılara yeni özellik! Twitter, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Kullanıma sunulan güvenlik özelliği yardımıyla üçüncü parti uygulamalara platform ile bağlanan bireylerin dataları muhafaza altına alınacak. Ayrıyeten farklı web sitelerine de misal metotla giriş yaparak güvenliği sağlamak mümkün olacak. Twitter süreksiz şifre nedir ve nasıl kullanılır?

Twitter’da süreksiz şifre nasıl oluşturulur?

Twitter süreksiz şifre özelliği ile kullanıcılara şifrelerini makûs hedefli yazılımlardan müdafaa imkanı sunuyor. Taşınabilir versiyonunda halihazırda kullanılabilen özellik firmanın yeni çalışmalarıyla bir arada web sürümünde de kullanılabilecek.


Twitter süreksiz şifre özelliğini kullanmak isteyenlerin izlemesi gereken tüm adımlar:  • ilk vakit içinderda Ayarlar, ondan sonrasında Güvenlik butonuna tıklayın.
  • Ardından Hesap seçeneğine tıklayın.
  • Burada karşınıza gelen Güvenlik butonuna tıklayın.
  • Karşınıza İki Faktörlü Güvenlik Doğrulaması çıkacak.
  • Burada Süreksiz Şifre özelliğini etkin hale getirebilirsiniz.
Twitter bu uygulaması ile şifre çalınma oranlarını neredeyse sıfıra indirmeyi hedefliyor. bununla birlikte bot hesapların da bu sayede önüne geçilebilecek. Bu özelliği kullanmak isteyen şahısların uygulamanın son sürümünü yüklemesi gerekiyor.

Elon Musk’ın istediği mi oluyor?

Twitter’ı 44 Milyar dolara satın alacağını taahhüt eden milyarder platformdaki bot hesap sayısının kendisine eksik verildiğini tez ederek satın alımdan vazgeçti. Ancak duyurulan bu özellikten daha sonra Elon Musk’ın 6.9 Milyar dolarlık Tesla payını sattığı ortaya çıktı.


Twitter tarafınca dava edilen Musk’ın paylarını platformu almak için sattığı sav ediliyor. bununla birlikte üstte bahsetmiş olduğumiz Twitter süreksiz şifre özelliği hedeflendiği üzere bot hesapların önüne geçilebilir ve kapanmasını sağlarsa mutabakat yine gündeme gelebilir.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!
 
Üst