Twitter’daki gizemli Behzat Ç paylaşımının perde arkası!

AliDayı

New member
Twitter’daki gizemli Behzat Ç paylaşımının perde arkası! 3 dönem boyunca televizyonda yayın hayatına devam eden Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, öykü gereği final yaparak ekranlara veda etti. yıllar daha sonra BluTV tarafınca dijital ortamda bir daha hayata geçirilen sevilen dizi, dönem finali olarak son bulmasına karşın devam etmedi. Bunun niçini ise açıklanmadı. Fakat oyuncular ortası uyuşmazlık yaşandığı tezleri gündeme düştü.

İki yıl daha sonra Behzat Ç izleyicilerini heyecanlandıran sürpriz bir gelişme yaşandı. Twitter’da @ErdalBesikci06 rumuzuna sahip Erdal Beşikçioğlu isimli hesap, “Behzat Ç geri dönüyor. Gelişmeler saat 21.00’da…” diye tweet paylaştı. Bu paylaşım kısa mühlet daha sonra silindi. Toplumsal medya kullanıcıları bu olayın gerçek olup olmadığını merak ederken; hususa ait kıymetli ipuçlarını derledik.

Behzat Ç paylaşımı Erdal Beşikçioğlu’na mı ilişkin?

Bu sorunun yanıtını öğrenmek için biraz geçmişte gitmemizde yarar var. Erdal Beşikçioğlu, 2014 yılında kendisi ismine açılan geçersiz hesaplar üzerine bir açıklama yapmıştı. Bu hesapların sahiplerine karşı yasal süreç başlatacağını tabir eden Beşikçioğlu, “Erdal Beşikçioğlu’nun resmi Twitter hesabı ‘papazinpilavi’dır ve tek hesabı budur” demişti.

Behzat Ç geri dönüyor paylaşımını yapan hesap, kısa mühlet daha sonra sildi

Şu anda @ErdalBesikci06 isimli hesabın 97,8 bin takipçisi var. Erdal Beşikçioğlu’nun “tek resmi hesabım budur” dediği papazinpilavi isimli Twitter hesabının ise 23,3 bin takipçisi var. Ek olarak Beşikçioğlu’nun Instagram’da mavi tik onaylı olan hesabının ismi da papazinpilavi, yani Twitter’daki ile tıpkı rumuzu kullanıyor. Ünlü oyuncunun Twitter’daki son paylaşımı 21 Haziran’da yapılmış gözüküyor.

Erdal Beşikçioğlu, Behzat Ç’ye devam etmek istemediğini söylemiş oldu

Ünlü oyuncu, Behzat Ç’nin BluTV’de yayınlanan yeni dönemi ile alakalı açıklamasında “5 kısım bir senaryo geldi bize. O kadar özlemişiz ki çekmeye başladık. Lakin olayın açılmasına kuvvetlik çekilmeye başlandı. Ben de Serdar Abi ile konuştum ‘Bu 2. periyotla ilgili birlikte oturalım, bir oluşturalım, daha sonrasında bütün senaryolar bittikten daha sonra kıssaya başlayalım, karakterin nereden nereye gideceğini nazaranbilelim biz’ dedim. Ancak yapımcılarla görüşmeye gittiğim vakit, diziyi Serdar Akar’ın çekmeyeceğini öğrendim.” demişti.

Memduh Başgan karakterinin olmayacağını öğrendiğini tabir eden Beşikçioğlu, “Bunlar epey kıymetli karakterler. ‘bu biçimdeyse ben de olmak istemiyorum, beni de affedin’ dedim. Bütün kıssa bundan kaynaklıdır aslında” tabirleriyle yeni dönemde olmak istemediğini belirtmişti.