Twitter, yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu!

AliDayı

New member
Twitter, yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu! Twitter, platformdaki nefret dolu ve saldırgan tabirleri azaltmak için Karşılık İstemleri özelliğini duyurdu. Makûs niyetli Tweet’lerin önüne geçmek için ortaya çıkan bu özellik bir epeyce ülkede test ediliyor. ABD ve Brezilya’nın ardından şirket, yeni özelliğini artık Türkçe lisanını kullanan tüm kullanıcıların kullanmasına sunuyor.

Yanıt İstemleri özelliği kademeli olarak tüm Türk kullanıcılarda olacak

Twitter, Karşılık İstemleri özelliğinin başarılı olmasından daha sonra platformu Türkçe olarak kullanan tüm kullanıcılara sunulmaya başlandığını deklare etti. Kademeli bir biçimde kullanımda olan özellik, önümüzdeki günlerde tüm Türk kullanıcılarda olacak.


Yanıt İstemleri özelliği, Twitter’ın bir Tweet’e cevap olarak ziyanlı olabilecek nefret, hakaret ve kaba bir lisan algıladığı vakit ortaya çıkıyor. Yeni özellik yardımıyla kullanıcılar, yazdıklarını yeniden düşünme ya da değiştirme talihine sahip olacak. Bunun için de ‘Tweet’i paylaşmadan evvel tabirlerini gözden geçirmek ister misin?’ halinde bir ihtar bildirisi çıkacak.Twitter, yeni özellik hakkında şu açıklamaları yaptı:

Geçen yıl, konuşmaları daha uygar hale getirmenin ve Twitter’daki genel konuşmanın sıhhatini güzelleştirmenin bir yolu olarak ABD ve Brezilya’daki insanlara yönelik Karşılık İstemleri özelliğini başlattık. (…) Bu özelliği Türkçe olarak test ettikten daha sonra, tüm dünyada Türkçe lisan ayarlarına sahip olan herkese sunmaya hazırız. Bu başarıyı dünyanın her yerindeki insanların Twitter’daki tecrübelerine yansıtmak emeliyle bu özelliği farklı pazarlarda ve lisanlarda de test etmeye devam edeceğiz.


Bu açıklamaların yanı sıra şirket, özelliğin ABD ve Brezilya’da başarılı sonuçlar verdiğini de belirtti. Karşılık İstemleri özelliğiyle bir arada ABD’de kullanıcıların yüzde 30‘unun, Brezilya’da ise yüzde 47‘sinin Tweet içeriğini değiştirdi. Twitter, bu başarılı sonuçların başka ülkelerde de olacağından pek umutlu.

Peki, siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter, yeni özelliğiyle başarılı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!
 
Üst