Twitter, birinci düzenlenmiş tweetini attı!

AliDayı

New member
Twitter, birinci düzenlenmiş tweetini attı! Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından birisi olan Twitter, son senelerda üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarına daha âlâ hizmet vermeyi planlıyor. Bu emelle yola çıkan şirket, kullanıcılarının fazlaca beklediği bir özelliği nihayet kullanıma sundu.

Twitter, tweet düzenleme düğmesinin etkin olduğunu duyurdu

Biroldukçalarına göre irtibatın ve bilgi transferinin en süratli yapıldığı arenalardan birisi olan Twitter, anlık atılan yanlışlı tweetlerin önüne geçmek için düğmeye bastı. Platform, “Bu, düzenleme düğmesinin çalıştığından emin olmak için bir testtir, nasıl gittiğini size bildireceğiz” cümlesiyle birinci düzenlenmiş tweeti attı.

hello

this is a test to make sure the edit button works, we’ll let you know how it goes

— Twitter Blue (@TwitterBlue) September 29, 2022Tweet düzenleme, olağan olarak belli şartlar altında yapılıyor. Ek olarak kalem biçimindeki düzenleme simgesine basarak düzenlenmiş Tweet’in evvelki sürüme ulaşabiliyorsunuz. Ayrıyeten düzenlenen bir gönderinin altında “Son Düzenleme” saatini ve tarihini gösterecek.

Özellikler bununla da hudutlu değil. Kullanıcılar, tweet düzenleme yapmak için yalnızca 30 dakikaya sahip olacak. daha sonrasında düzenleme düğmesi iptal oluyor. Ayrıyeten bu mühlet ortasında en çok beş düzenleme yapma hakkı tanınacağı açıklandı.


Tweet düzenleme özelliği önümüzdeki günlerde ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki fiyatlı abonelik hizmeti Twitter Blue’ya gelecek. Aylık fiyatı 4,99 dolar olan Twitter Blue hizmeti, şu anda ülkemizde kullanılmıyor.


Twitter Blue hizmetinin en büyük özelliği tweet geri alma seçeneği. Şirketin “bu bir düzenleme butonu değildir” vurgusu yaptığı bu özellik, kullanıcılara bir tweeti gönderdikten daha sonra çabucak hemen öbürleri tarafınca görülmeden geri çekme imkânı tanıyor. Ayrıyeten var iseyılan geri alma mühleti 30 saniye iken; isteğe göre 5, 10, 20 yahut 60 saniye yapılabiliyor.
 
Üst