Tirol'de aşırı hava koşullarının ardından yıkım

DunyaVatandasi

New memberAşırı hava koşulları Pazar günü Tirol'deki kurtarma ekiplerine zorluk çıkarıyor. Dolu fırtınası arkasında yıkım bırakıyor.


Pazar akşamı Tirol'de gökten bazıları golf topu büyüklüğünde dolu yağdı. Kufstein bölgesinde fırtına çok sayıda arabayı ve ağacı yok etti. Tirol polisine göre en az 30 araba artık sürülemiyordu ve çekilmek zorunda kaldı.


Ayrıca Kufstein Bölgesi İtfaiye Birliği'ne göre çatılar uçtu ve kilerlerin dışarı pompalanması gerekti. Aşırı hava koşulları da birçok toprak kaymasına yol açtı.


Polise göre dolu tanelerinin büyüklüğü yedi santimetreye kadardı. Edinilen bilgiye göre fırtınadan hiç kimse yaralanmadı ancak etkilenenlerden bazılarının Söll gönüllü itfaiye teşkilatının tesislerinde bakımı ve beslenmesi gerekiyordu.


Pazar günü öğleden sonra Tirol'deki Silberspitze'de şiddetli fırtınalar yaşandı. Polisin bildirdiğine göre, bu aynı zamanda 171 numaralı federal otoyolu yaklaşık 50 metrelik bir alanda üç metre derinliğe kadar gömen bir toprak kaymasına da yol açtı.


Dört çocuk ve dört yetişkinden oluşan yürüyüş grubunun toprak kayması nedeniyle inmesi engellendi. Bir kurtarma helikopteri grubu vadiye geri getirdi. Operasyona 50'ye yakın kurtarma görevlisi katıldı. Çeşitli acil servislerden alınan bilgilere göre, fırtınada yaralanan olmadı. Gömülü federal otoyol Pazartesi günü hâlâ kapalıydı.
 
Üst