TikTok ne kadar kazandırıyor? Fenomenlerin yararı

AliDayı

New member
TikTok ne kadar kazandırıyor? Fenomenlerin yararı değişen teknolojinin gelişmesiyle bir arada internet üzerinden para kazanmanın yolları da arttı. Bilhassa son vakit içinderda birçok kişinin gelir kaynağı olarak toplumsal medya platformlarına başvurması sıkça karşılaşılan bir olay haline geldi. Bu platformlardan en popüleri ise TikTok. birebir zamanda ‘TikTok ne kadar kazandırıyor?’ sorusu en hayli merak edilen sorulardan birisi oldu.

TikTok ne kadar kazandırıyor?

İnternetten para kazanmak için kullanılabilecek bir hayli usul var. Bunlardan en popüleri ise TikTok oluyor. Yeni kuşak tanınan toplumsal medya platformu TikTok, yeni kuşak dijital fenomenlerin doğmasına taban hazırlıyor. Bunun için de birtakım kurallar gerekiyor. Kuralların yerine gelmesiyle birlikte kullanıcılar para kazanmaya başlıyor.


Kısa mühlet ortasında dünya çapında yükselişe geçen TikTok, kullanıcı sayısıyla birlikte yepisyeni bir meslek alanı sunuyor. Dikkat çeken görüntü içerikleri yardımıyla ün sahibi olan fenomenler, makul aralıklarla çarpıcı paylaşımlara imza atıyor. tıpkı vakitte pozisyon, videonun içeriği ve amaç kitle fenomenlerin kazandıkları fiyatların de değişmesine niye oluyor.TikTok üzerinden milyonlara ulaşan fenomenler için TikTok’ta bilinirlik ve para kazanma oranı gün geçtikçe artıyor. Fenomenlerin elde ettikleri kazanlar ise gönderi başına ve aylık olarak farklı hallerde hesaplanıyor. Tezlere bakılırsa milletlerarası bir alanda paylaşım yapan TikTok fenomeninin ortalama kazancı içerik başına 50 dolardan 750 dolara çıkabiliyor. Bu kar ise izlenme oranına bakılırsa değişiyor.

Bunlara ek olarak platformda düzenlenen canlı yayınlar da TikTok fenomenlerinin izlenme oranını artırıyor. bu biçimdelikle aylık çıkar da artış gösteriyor. bir daha tezlere nazaran izlenme oranına bakılırsa 100 bin ve altı takipçisi olan fenomenler aylık yaklaşık 250 ile 2 bin dolar kazanç elde ediyor. Takipçi sayısı 1 milyonun üzerinde olan fenomenlerin hasılatları ise 2 bin ile 30 bin civarlarına ulaşıyor.


Platform üzerinde moda, seyahat, günlük ömür rutinleri ve alışveriş odaklı paylaşımların daha epey izlendiği görülüyor. Lakin bu durum fenomenlerin popülaritesine nazaran de değişiklik gösteriyor. Ülkemizden örnek verecek olursak bir görüntü paylaştığınız zaman 5 bin kişi izliyorsa TikTok aylık 1000 TL veriyor.

Peki, siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!
 
Üst