Son dakika: Elon Musk, Twitter muahedesini askıya aldı!

AliDayı

New member
Son dakika: Elon Musk, Twitter muahedesini askıya aldı! Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda toplumsal medya platformu Twitter’ı pay başına 54.20 dolar ödeyerek toplamda 43.4 milyar karşılığında satın almak için mutabakata varmıştı. Lakin iş insanı, kısa müddet evvel kritik bir karar vererek şirketin satın alma süreçlerini süreksiz olarak askıya aldığını deklare etti. İşte ayrıntılar…

Elon Musk, şimdilik Twitter’ı satın almayacak

Herkes mutabakatın resmiyete dökülmesini ve dönem süreçlerinin gerçekleşmesini beklerken Elon Musk, kısa müddet evvel sürpriz bir açıklama yaparak Twitter’ı satın alma süreçlerini askıya aldığını deklare etti. Elon Musk’ın açıklamasının akabinde Twitter payları açılış öncesi süreçlerde yüzde 19 oranında düşüş yaşadı.

Twitter deal temporarily on hold pending details supporting calculation that spam/fake accounts do indeed represent less than 5% of usershttps://t.co/Y2t0QMuuyn

— Elon Musk (@elonmusk) May 13, 2022İş beşerinin bu sonucunın gerisindeki niye ise platformun spam ve geçersiz hesapların sayısıyla ilgili yaptığı bir açıklama diyebiliriz. bir süre evvel Twitter‘ın bu üzere hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden daha az olduğunu duyurmasının akabinde Musk, ilgili datalar doğrulanana kadar platformu satın alma süreçlerini askıya aldığını deklare etti.

Doğal bu durum, iş beşerinin yapılan mutabakattan cayması halinde ödemesi gereken tazminatı da akıllara getirdi. Çünkü Musk ile Twitter içinde imzalanan mutabakat kapsamında mukavelenin fesih edilmesi için 1 milyar dolar ödenmesi gerekebilir. Fakat bu duruma gerek olacak mı ilerleyen periyotlarda daima bir arada nazaranceğiz.

Elon Musk, Twitter’a birinci vakit içinderda geçtiğimiz ay yüzde 9,2’lik pasif pay satın alarak girdi. Lakin ondan sonrasında bununla yetinmeyen ve şirketin tamamına talip olan iş insanı, bilhassa idare heyetiyle hayatış olduğu gerginliğe karşın amacına ulaşmayı başardı. Lakin son gelişme, tüm bu durumları değiştirebilir.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk, Twitter’ı satın almaktan büsbütün vaz geçebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.
 
Üst