Sinop’ta meyyit yunuslar kıyıya vurdu

bencede

Member
Sinop’un stat kıyısında gezintiye çıkan öğrenciler, dalgaların kıyıya getirdiği meyyit yunus balıklarını fark etti. Yaklaşık 15 civarında olduğu görülen yunus balıklarını fark eden öğrenciler ve etraftaki bir kişi, dalgaların getirdiği yunusları kıyıda bir ortaya toplayarak yetkililere haber verdi. Bölgeye gelen Sinop Üniversitesi Su Eserleri Fakültesi yetkilileri, yunusların vefat sebeplerinin araştırılması için kamyonete yükleyerek fakülteye sevk etti.

Durumu yetkililere bildiren üniversite öğrencisi Enes Gürbüz, “Dolmuşla giderken yunusları gördük. İndiğimizde meyyit olduklarını gördük. Bizdilk evvel birisi vardı burada o da 8-10 tane görmüş. Biz de yetkilileri aradık bekliyoruz. Biz de 8 tane gördük. Buradaki ağabey de ileride birkaç tane daha olduğunu söylemiş oldu. 10-15 tane varmış. Birkaç tane de denizde varmış. Birden fazla da meyyit aslına bakarsan. Birçoklarının da martılar gözünü çıkartmıştı. Onlar da denizin kenarında şuan” dedi. Yunusları bakılırsan ve kıyıya toplamaya yardım eden Bülent Öz ise; “1-2 adedini ben çektim. İleride de var. Avcıların sorunu olabilir lakin buraya çoluk çocuk geliyor. Üniversiteli gençler de geliyor görüyor lakin üzülüyorlar hayvanlara lakin hayvanlar zararsız hayvan” dedi.