onu yakalayan hastalık nedir

JacksonduS

New member
Biella bölgesindeki bir manastırı ziyareti sırasında hastalandı: Marco Columbro ve onu etkileyen hastalık

İle ilgili Giampiero Casoni Yayınlanan 28 Mayıs 2023

Marco Columbro’nun beyanları ciddi hastalık Bu ona çarpmıştı: “Komadayım 25 gün boyunca“. Misafir a Bugün kondüktörün savaşını anlattığı başka bir gün darbeye karşı ve onu öldürebilecek olan o şiddetli olayın sonucuna karşı. Tarihçi iyi bilinir: 7 Aralık 2001’de Columbro, Biella eyaletindeki Graglia’daki Samteng Ling Tibet manastırıbeyin anevrizması geçirdiğinde.

Marco Columbro ve onu etkileyen hastalık

O ağır patoloji onu Novara hastanesinde bir ay komada tuttu. Columbro, Repubblica’ya o dönemi anlattı: “25 gün komada kaldım, otelde bayıldığımı hatırlıyorum, uyandım. tekerlekli sandalyede bir ay geçirdikten sonra bir rehabilitasyon merkezinde”. Ve yine: “Komadan çıkmak bir yeniden doğuştu, öğrenilmiş gibi görünen şeyleri yeniden öğrenmek. Televizyon hastalığından sonra öldüm. Kendimi tiyatroya, organik şirketime ve tesisime adadım. Toskana’da”.

“Yavaş konuştum ve nasıl zıplayacağımı bilmiyordum”

Ve her zaman konuk ama bu sefer BellaMa’da TV sunucusu “Açıklaması zor ama parçalanmış hissediyorsunuz. Artık kim olduğumu bilmiyordum. Daha sonra Ayaklarımı birleştirerek zıplamak gibi önemsiz şeyleri yapamadım ve yavaş bir tempoda konuştum.: Tiyatroya geri dönememe konusunda endişeliydim”. Ve şu sonuca varıyor: “Her şeyi yapmayı yeniden öğrenmek zorunda kaldım: çocuk gibi tıraş olun, yürüyün, çatal bıçak kullanın yetişkin bir bedende dünyaya gelen, ancak zihni kırık olan. Ancak bu felç sayesinde doktorlar beynimde bir anevrizma keşfettiler ve muhtemelen benim için ölümcül olurdu”.