Özgür Demirtaş tarih verdi: Minimum fiyata bir artırım daha yapılacak

uçanteneke

New member
Demirtaş, toplumsal medya hesabından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın Özbekistan ziyareti daha sonrası taban fiyat konusunda yaptığı açıklamalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

‘Zammın eriyip gideceğini düşünüyorum’

Erdoğan’ın “Asgari fiyatı tespit için bir kurul var. Her sene toplanıyor. ötürüsıyla da bunun vakti Aralık’tır” kelamlarını kıymetlendiren Demirtaş, şunları belirtti:

“Sayın Cumhurbaşkanı vakti Aralık’dır demişken benim öbür bir varsayım yapmam baştan yanılmama yol açabilir. Sonunda kendileri karar verecek. bir daha de şu anda bilinmese bile ben Yaz, Sonbahar üzere yeni taban fiyat artışı olur diyorum! Olur ancak bu enflasyonda bir daha işe yaramaz…

Her ne kadar gündemimizde Minimum fiyat artışı yok dense de ben yaz ortası, sonbahar üzere minimum fiyata bir artırım daha yapılacağını, birinci başta her zamanki üzere sevinileceğini lakin Kış geldiğinde o artırımın da eriyip gideceğini, alım gücünün daha da düşeceğini düşünüyorum…”

1) Sayın Cumhurbaşkanı zamanı Aralık’dır demişken benim başka bir tahmin yapmam baştan yanılmama yol açabilir. Sonunda kendileri karar verecek. Yine de şu anda bilinmese bile ben Yaz, Sonbahar gibi yeni asgari ücret artışı olur diyorum! Olur ama bu enflasyonda yine işe yaramaz… pic.twitter.com/UqV3Cijegz

— Özgür Demirtaş (@ProfDemirtas) May 4, 2022

2) Her ne kadar gündemimizde Asgari ücret artışı yok dense de ben yaz ortası, sonbahar gibi asgari ücrete bir zam daha yapılacağını, ilk başta her zamanki gibi sevinileceğini ama Kış geldiğinde o zammın da eriyip gideceğini, alım gücünün daha da düşeceğini düşünüyorum…

— Özgür Demirtaş (@ProfDemirtas) May 4, 2022