Meta’dan isim değişikliği: Bir uygulamanın daha üstü çizildi

AliDayı

New member
Meta’dan isim değişikliği: Bir uygulamanın daha üstü çizildi Mark Zuckerberg’in radarını metaverse’e hakikat çevirdiği Meta, toplumsal medya platformlarına ilişkin özellikleri de kapsamlı biçimde değiştirmeye devam ediyor. birinci vakit içinderda 2009 yılında karşımıza çıkan Facebook’un ödeme hizmeti Facebook Hisse, nihayet isim değişikliğine gidiyor.

Meta’nın Finansal Hizmetler Operasyon Lideri Stephane Kasriel, şirketin lokal ödeme aracının Meta Hisse olarak adlandırılacağını söylemiş oldu. FarmVille üzere oyunların ödemeleri yahut Messenger’dan para gönderilmesi için geliştirilen Facebook Hisse, Meta’nın isim değiştirme furyasının son adayı oldu.

Facebook Hisse gitti, Meta Hisse geldi

Geçtiğimiz yıl şirketin ismini değiştirerek hizmetlerini bir daha sıralamaya başlayan Facebook, mamüllerini de bir daha isimlendirmeye başladı. Örneğin Oculus Quest VR gözlüğünü ve Facebook Portal akıllı webcam’ini artık Meta Quest ve Meta Portal olarak satışa sunuyor.


Meta’nın isim değişikliğine ait son örneği ise Facebook Hisse tarafında yaşandı. Finansal Hizmetler Operasyon Lideri Stephane Kasriel’in açıklamasına nazaran ödeme hizmeti artık Meta Hisse olarak isimlendirilecek. Ama Kasriel ödeme hizmetinin, yenilenmekonusunda çabucak hemen erken basamakta olduğunu söylemiş oldu.

Kasriel, Meta’nın mamüllerinde sunduğu cüzdan hizmetinin bir daha düzenlenebileceğini söz etti. “Tek bir cüzdan tecrübesinin nasıl görünebileceğini belirlemenin erken basamaklarındayız ve önümüzdeki günlerde söyleyecek daha epeyce şeyimiz olacak” dedi.

Meta’nın halihazırda Novi isminde dijital bir cüzdanı bulunuyor. Meta Pay’in bu cüzdana entegre edilip edilmeyeceği bilinmiyorken, şirketin Zuck Bucks isimli bir “sanal para” üzerinde çalıştığı da biliniyor. Bu projenin kripto para olmayacağının da altı çizilmişti.


Meta’nın NFT, metaverse ve kripto ile ilgili planları hala tam olarak açıklanmamış olsa da, maddi açıdan ziyan ettiğini belirtmek gerekiyor. Örneğin, şirketin donanım ve metaverse teşebbüslerini yöneten Reality Labs kısmı yalnızca 2021’de 10 milyar dolar kayıp bildirdi.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!
 
Üst