Manchester'lı kadın örümcek ısırması sonucu neredeyse ölüyor

DunyaVatandasi

New member

Tüm önlemlere rağmen bir kadın örümcek tarafından ısırılır. Küçük hayvan 56 yaşındaki kadını neredeyse öldürür.

İngiltere'de bir kadın örümcek tarafından ısırıldı ve bunun sonucunda neredeyse öldü. Manchester, Dukinfield'da yaşayan Karen Ashmore, her akşam yatak odasını örümcekler için dikkatlice kontrol etti. Daily Mail'in haberine göre, on torunun büyükannesi buna rağmen bir örümceğin zehirli pençelerini midesine batırmasını engelleyemedi.

56 yaşındaki kadın, çamaşır asarken hayvanın saldırdığından şüpheleniyordu. Isırığın yarada sepsis gelişmesine neden olması nedeniyle hayatta kaldığı için şanslı olduğunu söyledi. Mirror, ilk başta isilik veya sivilce olduğunu düşündüğünü yazıyor. Ancak bölge yavaş yavaş ağrımaya ve kaşınmaya başladı. Cildinin kenarları soyulmaya başladığında Ashmore sonunda bir eczaneye gitti ve orada örümcek ısırığıyla ilgili acı gerçeği öğrendi. İyileşme olmazsa hastanede tedavi görmesi önerildi.

Birkaç gün sonra yarası önemli ölçüde kötüleşti ve Ashmore'un midesi şişmeye başladı. Şiddetli ağrılar içinde acil servise koştu, doktorlar ona örümcek zehrinin midesinde bir apse oluşturduğunu ve sepsisle mücadele ettiğini söylediler.

İrin toplanması olan apse acil bir operasyonla çıkarıldı. Ancak, prosedür iki santimetre genişliğinde ve yaklaşık iki santimetre derinliğinde bir delik bıraktı.

Hasta artık tamamen iyileşti ve sadece olaydan kalan bir yara izi kaldı. Ashmore, diğerlerini İngiltere'deki zararsız görünen örümceklere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. “Onlardan korkmuyorum ama evde olduklarında biraz paranoyak oluyorum,” dedi Ashmore ve ekledi: “Ne tür bir örümcek olduğunu hiç öğrenemedim.” Örümceklerin böyle bir hasara yol açabileceğini hiç düşünmediğini itiraf etti. “Hayatımı kaybedebilirdim.”