Lionel Messi, tüm vakit içinderın Instagram rekorunu kırdı!

AliDayı

New member
Lionel Messi, tüm vakit içinderın Instagram rekorunu kırdı! Katar’da oynanan 2022 Dünya Kupası finalinde gerçekleşen Arjantin-Fransa müsabakası kararında Arjantin, kupanın sahibi oldu. Ünlü futbolcu Lionel Messi ise yıllar süren Dünya Kupası hasretinin akabinde Instagram’da yaptığı paylaşımla dünya rekoru kırmayı başardı. İşte detaylar!

Arjantinli futbolcu Instagram’da dünya rekoru kırdı

Geçtiğimiz gün gerçekleşen 2022 Dünya Kupası final maçının akabinde Arjantin, Fransa’yı penaltı atışları daha sonrasında mağlup etti. Dünya Kupası zaferinin akabinde Arjantin’in sevilen ve bilinen ismi Lionel Messi, Instagram’dan bir paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşım ise toplumsal medyayı salladı.

Ünlü futbolcu, Dünya Kupası’nın akabinde yaptığı paylaşımla yeni bir toplumsal medya rekoru kırdı. Arjantinli yıldızın, kupadan daha sonra Instagram’da yaptığı paylaşımında, “O kadar hayli hayal ettim ki, o kadar epey istedim ki hala inanamıyorum.” dedi.

Sevenleri ve takipçileri takipçileri tarafınca beğeni yağmuruna tutulan bu paylaşım, şimdiki olarak Instagram beğeni rekorunu kırdı. Daha evvelki rekor ise 55 milyonluk beğeniye sahip olan bir yumurta hesabına aitti. Lakin bugünle beraber yeni rekorun sahibi Arjantinli yıldız Messi oldu.

Bunların yanı sıra Lionel Messi, 26 maç ile Dünya Kupası’nda en çok alana çıkan futbolcu olmayı başardı. Ünlü futbolcu, 2314 dakika ile Paolo Maldini’nin sahip olduğu 2217 dakikalık Dünya Kupası’nda oynama rekorunu da geçti. Messi, 2022 Dünya Kupası’nda 6 sefer gol sevinci yaşadı.

Söz konusu gol krallığı olduğunda Mbappe ile yarışan Messi, turnuvanın en güzel oyuncusu seçildi. Rekor üzerine rekor kıran Arjantinli yıldızın aktüel takipçi sayısı ise 40 milyon artarak 402 milyona ulaştı. Instagram’daki bundan evvelki takipçi rekorunu ise yarım milyar takipçiyi geride bırakan Cristiano Ronaldo kırdı.

Peki, siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!