Lilli Gruber küpe taktığı için ODG tarafından para cezasına çarptırılma riski taşıyor

JacksonduS

New member
Lilli Gruber, Otto e mezzo’yu yönetirken tanınmış bir markanın küpelerini gösteriyor: Gazeteciler Düzeni Ulusal Konseyi başkanı Carlo Bartoli’nin çağrısı

İle ilgili Marianna Hoş Yayınlanan 18 Mayıs 2023

için sarı kart Lilli Gruber. Gazeteciler Düzeni Ulusal Konseyi başkanı Charles Bartoli canlı yayın sırasında giydiği için La7’nin sunucusunu devam ettirir Sekiz buçuk Tanınmış bir markanın küpeleri.

Fırtınanın gözündeki küpeler

ODG Ulusal Konseyi başkanı, Canale 5’in hiciv haberlerinde konuyu damgaladı. haberleri soyuniçin gazeteciyi seçmek yıllar boyunca tekrarlanan ekran küpeler: «Bunu yapmazdım. Videoya giderken herhangi bir marka logosu göstermezdim. gereken bir iş bizimki vatandaşların güveni ve buna sahip olmak için şirketlerin bordrosunda olamazsınız. Gazetecinin görevlerinin birleştirilmiş metninde, bir gazetecinin tanıtım açısından neler yapabileceği veya yapamayacağı açıkça yazılmıştır. Adını, sesini, imajını reklam girişimlerine ödünç vermiyor. ben izin verilir, ücretsiz ve ilgili Siparişe yazılı bildirimde bulunmak kaydıyla, aşağıdakileri amaçlayan reklam girişimleri için benzer hizmetler: sosyal, insani, kültürel, dini, sanatsal, sendikal amaçlarla».

Lilli Gruber cezalı durumda

Başkan Cnog, benzer durumlarda, Gazeteciler Cemiyeti’nin bu kurala uymayan meslektaşlarını cezalandırdığını, hatta askıya aldığını ekledi: « disiplin danışmanlığı, daha önce gazetecilerin sorumlu tutulabileceği. Dolayısıyla bu mücevherlerin sergilendikleri şekliyle bir nevi gizli reklam teşkil ettiği düşünülürse, Gruber yaptırıma tabi tutulacak, hatta askıya alınacakdiğerlerinin başına geldiği gibi,” diye bitirdi Bartoli.