Instagram’ın sevilen özelliği nihayet Twitter’a geliyor!

AliDayı

New member
Instagram’ın sevilen özelliği nihayet Twitter’a geliyor! Sosyal medya uygulamaları, kullanıcılarını etkin birer kullanıcı yapmak için yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Twitter, yayınladığı bir blog yazısıyla yeni görüntü özelliklerini duyurdu. Instagram’ın Reels’ına özellik yakında kullanıma sunuluyor. İşte ayrıntılar…

Twitter, görüntü kaydırma özelliği üzerinde çalışıyor!

Twitter
, son birkaç yılda kendi kurallarını ve telaffuzlarını çiğneyerek, yeni özellikler yayınladı. Bunlardan birisi de tweet düzenleme özelliğiydi ve şirket, bu özelliğin asla gelmeyeceğini söylüyordu. Twitter, artık de Instagram’ın Reels özelliğini getiriyor.


Twitter, görüntü kaydırma özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu. Instagram‘daki Reels’a benzeyen özellik, çabucak hemen test evresinde. Paylaşılan bilgilere nazaran, önümüzdeki günlerde en evvel iOS kullanıcılarına ve İngilizce Twitter kullanan bireylere sunulacak. sonrasındasındasında ise Android kullanıcıları için yayınlanması bekleniyor.Twitter’ın paylaştığı blog yazısına nazaran özelliğe girmek için rastgele bir görüntüye tıklamak gerekiyor. Bu sayede üst kaydırarak benzeri görüntüleri izleyebileceksiniz. Özelliğin, yalnızca alakalı görüntüler değil, rastgele görüntüler göstermesi de beklentiler içinde.


“Reels”a benzeyen özelliğin Twitter menüsünde gözüküp gözükmeyeceği aşikâr değilken, şirket görüntü kaydırma özelliğine erişmek için bir görüntüye tıklamak gerektiğini söylüyor. Bu, özelliğin alt menüye eklenmeyeceğine bir işaret olabilir.

Keşfet kısmında önerilen görüntüler gözükecek

Twitter, keşfet kısmında beğenebileceğiniz görüntüleri sunmaya hazırlanıyor. Önerilen görüntüler ile günün tanınan görüntüsünü gösterilecekken, bununla birlikte beğendiklerinize misal görüntülere da gözükecek. Kullanıcıya özel algoritma sağlayacak özellik yakında kullanıma sunulacak.


“Video atlıkarınca” ismiyle paylaşılan özellik şu anda sırf birkaç ülkede, iOS ve Android ile İngilizce lisan yeğleyen kullanıcılar ile test ediliyor. Önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Twitter, bu yıl içerisindeki yayınlayacağı görüntü özelliğiyle bir arada kullanıcıların etkileşimini artırmaya çalışıyor üzere görünüyor. beraberinde şirket, geçtiğimiz aylarda saklılık konusunda yeni güncellemelerde bulundu.

Pekala, sizler Twitter’ın yeni görüntü özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!
 
Üst